Facebook Google+ Twitter

Spacerkiem przez piaskowy Gdańsk

Ciekawy pomysł na promocję grodu nad Motławą ma fundacja „Wspólnota Gdańska”, która kolejny raz zorganizowała na jednej z gdańskich plaż festiwal rzeźb z piasku.

Piaskowa replika Kaplicy Królewskiej / Fot. Martyna SelkeDzięki tej inicjatywie już od miesiąca można podziwiać na plaży w Gdańsku Jelitkowie (wejście 61) rzeźby, które zostały stworzone w ramach 3. Gdańskiego Festiwalu Rzeźb z Piasku „Duch Gdańskiej Architektury”.

Aby od 5 lipca turyści (i nie tylko) mogli oglądać piaskowe kopie najbardziej znanych zabytków Gdańska, 27 rzeźbiarzy musiało przystąpić do pracy już 25 czerwca. Znaleźli się wśród nich twórcy z Hiszpanii, Włoch, Czech, Niemiec, Rosji, USA oraz Polski.

Z 2000 ton specjalnie przygotowanego, bo przesianego, wymieszanego z glinką, a następnie w specjalnych szalunkach mocno ubijanego i polewanego wodą piasku, powstało 16 wysokich na dwa piętra budowli, przedstawiających między innymi bramy: Złotą, Zieloną i Wyżynną, Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Żuraw, Kaplicę Królewską czy Dworzec Kolejowy. Nie zabrakło również od wieków związanych z Gdańskiem postaci dwóch lwów.

Tę atrakcyjną, plenerową wystawę można zwiedzać do 31 sierpnia. Niestety, ze względu na brak sponsora wstęp jest płatny (1 zł - bilet szkolny, 8 zł - normalny). Mimo to, warto wydać tę kwotę, aby chociaż przez chwilę pobyć wśród architektonicznych duchów starego Gdańska.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.