Facebook Google+ Twitter

Spaceruj i pomagaj - Ecco Walkathon w Warszawie

Już w sobotę w Warszawie, a dwa tygodnie później w Krakowie, odbędzie się charytatywny "spacer ludzi dobrej woli". Za każdy kilometr przebyty przez uczestnika akcji - firma Ecco przekaże cztery złote na konto wybranej fundacji.

 / Fot. zdjęcie ze strony Ecco Walkathon'u http://www.ecco.com/pl/pl/specjalne/walkathon/index.jspWybierz się na spacer i pomóż potrzebującym - tak w skrócie można przedstawić założenia Ecco Walkathonu.

Spacer w Warszawie

Tegoroczny spacer ulicami stolicy odbędzie się 13 września. Uczestnicy będą mieli do wyboru dwie trasy: sześcio- i dziesięciokilometrową. Obie rozpoczynają się i kończą na Podzamczu, u podnóża Starego i Nowego Miasta.

Trasa krótsza przygotowana jest głownie dla dzieci. To z myślą o nich zorganizowano także atrakcje na drodze spaceru. Co kilometr najmłodsi zmienią się w poszukiwaczy skarbu. Gdy wykonają powierzone im zadania, od wolontariuszy otrzymają złote monety. Sześć takich monet to dodatkowe 25 zł wsparcia dla charytatywnej organizacji.

Dłuższa droga pomyślana została dla osób aktywnych, które poradzą sobie z licznymi schodami i stromymi podejściami znajdującymi się na trasie.

W trakcie Walkathonu będzie też można zobaczyć występy grup sportowych, muzycznych i tanecznych, wśród których będą m.in. uczestnicy "You Can Dance - Po prostu tańcz"

Uczestnikiem może być każdy

W spacerze mogą wziąć udział wszyscy, nie ma ograniczeń wiekowych. W dotychczasowych edycjach brali udział ludzie młodzi i starsi. Akcję charytatywną może wspomóc zarówno niemowlę jak i przedszkolak. Pies też może być aktywnym uczestnikiem Walkathonu, wystarczy że kupimy mu bilet, a nasz pupil pomoże potrzebującym.

Liczba uczestników i przebytych przez nich kilometrów zostanie ustalona na podstawie otrzymanych identyfikatorów. - Każdy z uczestników wyruszy na trasę wraz z identyfikatorem, na którym zaznacza, na którą z trzech organizacji chce przeznaczyć "wychodzone" przez siebie fundusze. Na trasie zlokalizowane są punkty kontrolne, które odnotowują na identyfikatorze obecność uczestnika w danym punkcie. W chwili przekazania organizatorom identyfikatora zliczana jest ilość kilometrów przybyłych przez uczestnika - mówi pani Anna Gołębiewska z Ecco Walkathon'u.

Nie ma też określonego czasu na przejście wybranej trasy, ważne aby na "mecie" znaleźć się do godziny 14:45, kiedy to nastąpi zamknięcie tras i wręczenie czeków organizacjom. - Nie jest to wyścig, więc nie trzeba się spieszyć. Ideą jest spacer, a nie rywalizacja. Jedni przejdą trasę raz, a będą też tacy co pokonają ją nawet dwu czy trzykrotnie - dodaje pani Gołębiewska.

Bilety można kupić za pomocą strony internetowej Ecco Walkathonu, jak również w sklepach Ecco. Opłata rejestracyjna wynosi 10 zł dla osoby dorosłej i młodzieży oraz 5 zł dla dziecka do 13 roku życia. Jak do tej pory sprzedanych zostało 14 tys. "wejściówek". Do uczestnictwa zgłaszać się można również w dniu imprezy.

Sam decydujesz komu potrzebne są Twoje pieniądze

Uczestnik spaceru sam wybierze, na którą akcję przeznaczy swoje pieniądze. Pieniądze zebrane za przebyte kilometry może przeznaczyć na fundacje:

Street Kids International - Ekonomia na Ulicy
Cel: Poprawa sytuacji życiowej dzieci ulicy. Program uczy walczyć o siebie i swoją przyszłość, promuje wykształcenie, organizuje szkolenia i warsztaty dla dzieci i osób z nimi pracującymi.

WWF - Ocalmy zwierzęta Afryki!
Cel: Walka z tzw. bushmeat'em, czyli zabijaniem rzadkich gatunków zwierząt dla ich mięsa. Wspomagając WWF przyczynimy się do powstania systemu monitorowania szlaku przemytu. Na tej podstawie powstaną mapy przemytu, które pozwolą walczyć z okrutnym procederem.

TVN - "Nie jesteś sam"
W Warszawie za pieniądze z akcji zostanie zakupiony sprzęt do Centrum Rehabilitacji w Konstancinie Jeziornej, gdzie leczy się m.in schorzenia kręgosłupa, wady postawy i narządów ruchu. W Krakowie pieniądze przeznaczone zostaną na specjalistyczny sprzęt medyczny dla Kliniki Żywienia Pozajelitowego Dzieci w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie - Prokocimiu, gdzie przebywają dzieci, które nie mogąc jeść normalnie i muszą być karmione dożylnie.

***

Idea charytatywnego spaceru zrodziła się z pomysłu Karla Toosbuy'ego, założyciela firmy Ecco, który chciał połączyć aktywny wypoczynek z pomocą potrzebującym. Pierwsza tego rodzaju akcja charytatywna na świecie odbyła się dziewięć lat temu w Kopenhadze (nazywanej od tej pory stolicą Ecco Walkathonu). Do tej pory w dobroczynnych spacerach mogli uczestniczyć mieszkańcy Amsterdamu, San Francisco, Tokio, Jokohamy, Kioto czy Szanghaju. Od czterech lat Walkathon odbywa się i w Polsce. Ostatnie trzy edycje miały miejsce w Warszawie, obecna obejmie również Kraków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

a ja wzielam sie za krakowski spacer :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czekamy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie omieszkam iść i pstryknąć parę fotek dla was. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.