Facebook Google+ Twitter

Spaceruj - pomagaj! Pierwsi uczestnicy akcji przeszkoleni!

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu, odbyło się szkolenie dla wolontariuszy seniorów, którzy w połowie marca zapisali się do udziału w projekcie "Spaceruj - pomagaj" . Kolejne spotkanie informacyjne 16 kwietnia.

 / Fot. Tadeusz WilkW spotkaniu wzięło udział 20 osób, wśród których w wieku senioralnym było 14, w tym jeden pan. Było to szkolenie kandydatów na wolontariuszy w zakresie BHP. Pani Zofia Białoszewska, dyrektor schroniska, opowiedziała o tym, co może być groźnego (choroby odzwierzęce, przestraszone zwierzę) i jak należy się zachowywać oraz jakie środki higieny należy stosować po kontaktach ze zwierzęciem. Na koniec chętni podpisali deklaracje, które poprzedzają zawarcie formalnej umowy wolontariatu. Spotkanie zakończyło się indywidualnym zwiedzaniem schroniska.

UWAGA! To dopiero początek akcji wspierania psów ze schroniska "Spaceruj - pomagaj", wspólnego projektu Centrum Przyjaznych Relacji Ludzie – Zwierzęta, przy Wydziale Środowiska i Rolnictwa UM oraz Wrocławskiego Centrum Seniora.

Uczestnikom poniedziałkowego szkolenia życzymy wielu udanych spacerów z uroczymi czworonogami ze schroniska, a kolejną grupę chętnych seniorów, zapraszamy do udziału w kwietniowym spotkaniu informacyjnym: 16 kwietnia, godz. 10.00 - więcej informacji http://seniorzy.wroclaw.pl/artykul/8079-spaceruj-pomagaj-akcja-wspierania-psow-ze-schroniska-przez-seniorow

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.