Facebook Google+ Twitter

Spaceruj - Pomagaj! Wspieramy psy z wrocławskiego schroniska

Lubisz spacerować? Kochasz zwierzęta, ale nie masz możliwości przygarnięcie czworonoga do swojego domu? Połącz przyjemne z pożytecznym i przyłącz się do akcji wspólnych spacerów z psami ze schroniska!

 / Fot. pixabayCentrum Przyjaznych Relacji Ludzie - Zwierzęta przy Wydziale Środowiska i Rolnictwa UM oraz Wrocławskie Centrum Seniora zapraszają do udziału w wyjątkowej akcji wspierania psów ze schroniska. Ideą projektu jest połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli zachęcenie seniorów, zwłaszcza tych, którzy z różnych względów nie decydują się na posiadanie własnego zwierzęcia, na odwiedzanie i wyprowadzanie na spacer psów schroniskowych.

Pierwsze spotkanie informacyjne odbędzie się 17 marca o godz. 10:00 we Wrocławskim Centrum Seniora przy pl. Dominikańskim 6, sala 27.
Spotkanie jest bezpłatne ale obowiązują zapisy: tel. 71 772 49 13 lub malgorzata.jamroz@wcrs.wroclaw.pl

Życie psów w schronisku nie jest wesołe. Dzień po dniu mija im na smętnej wegetacji w schroniskowym boksie i czekanie na kogoś, kto przerwie monotonię choćby na chwilę. Taką bardzo pożądaną przerwę może stanowić spacer – pozwalający się oderwać od codzienności i zaspokajający, choć w części, psią potrzebę ruchu. Badania pokazują, że ludzie mający kontakt ze zwierzętami są zdrowsi i żyją dłużej. Jednym z tego powodów jest konieczność wychodzenia na spacery z czworonożnym towarzyszem. Jednocześnie nie każdy jest w stanie zaopiekować się psiakiem we własnym domu, dlaczego więc nie połączyć korzyści, jaka wynika ze spacerowania z psem i tej, jaką spacer daje psu?

Schronisko dla zwierząt we Wrocławiu jest zlokalizowane w przyjemnej okolicy, blisko Lasu Osobowickiego, jest więc gdzie spacerować. Dojazd autobusowy pod sam budynek schroniska jest dodatkowym ułatwieniem. Gwarantowane bezpłatne przeszkolenie prowadzone przez specjalistów dla wszystkich chętnych do włączenia się w projekt.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wspaniała akcja warta rozpropagowania.
Zaraz zamieszczę tekst na swoim profilu na Fb.
Zachęcam Użytkowników wiadomości24 – mieszkańców Wrocławia i okolic - do zrobienia udostępnień.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.