Facebook Google+ Twitter

Spaceruj z dzieckiem po Warszawie. Kto otrzyma przewodnik?

Dla autorów Wiadomości24.pl mamy dwa przewodniki "Spaceruj z dzieckiem. 30 pomysłów na spacer po Warszawie" Lidii Raś. Co trzeba zrobić, by je otrzymać?

 / Fot. Materiały prasowePrzewodnik "Spaceruj z dzieckiem. 30 pomysłów na spacer po Warszawie" składa się z 30 kart. Na pierwszej stronie znajdziemy kolorowy szkic terenu, który będziemy zwiedzać.

Na rewersie umieszczono opis wycieczki przystosowany dla dzieci w wieku 3-8 lat. Autorka zwraca się bezpośrednio do małego bohatera wyprawy, nawiązuje z nim dialog i zachęca do aktywności. Dziecko nie tylko dowie się najważniejszych rzeczy o odwiedzanym miejscu, ale też dzięki zagadkom zapamięta, gdzie było i co widziało.

Szczegółowy opis przewodnika znajdziecie tutaj.

Ta unikalna na rynku pozycja, nie tylko przybliża dziecku wiedzę historyczną / Fot. Rafał Gdak dotyczącą Warszawy, językiem dostosowanym do możliwości małego turysty, ale też buduje więź między rodzicami a dzieckiem. Przewodnik zmusza do wspólnych poszukiwań, rozszerzania wiedzy, uczy maluchy obserwacji świata.

Adrianna Adamek-Świechowska i Piotr Długokęcki opisali nam magiczne i ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie. Dziękujemy i ślemy przewodniki!

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Pani Lidio, pięknie by było... nawet o tym zamarzyłam wczoraj. Tylko trzeba by wygospodarować przynajmniej miesiąc na wędrówki, bo ekspresowe tempo nie pozwoliłoby na pełne odczucie satysfakcji..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Adriano, coś w tym jest ;-) Mam całkiem sporą gromadkę takich "starszaków", którzy w przedziale 3-8 się nie mieszczą, ale z przewodnikiem spacerują :-) Może będzie okazja kiedyś i uda mi się na taki spacer zaprosić chętnych z Wiadomości24. :-)Pozdrawiam i życzę miłej lektury!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odebrałam właśnie z rąk kuriera przewodnik i już powędrowałam po Warszawie. Odniosłam wrażenie, że przewodnik doskonale służyć może także starszym dzieciom, nie tylko w wieku 3-8 lat. Wspaniały pomysł:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Serdecznie dziękuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z poprzednimi komentarzami:) osobiście jednak chcę zaproponować trasę nie miejsce. Dzieci łatwiej "uczyć" historii czy kultury w drodze zwłaszcza na świeżym powietrzu. Spacer Skarpą Wiślaną po Warszawskiej Drodze Kultury możemy podzielić na etapy i dostosować odwiedzane miejsca do wieku czy zainteresowań dziecka. Do tego możemy poruszać się na piechotę czy rowerami. Na trasie mamy muzea, galerie, klubokawiarnie, instytucje kultury, których wspólnym mianownikiem jest właśnie skarpa. Każdego roku w maju urządzana jest majówka na Skarpie: pikniki, gry, bezpłatne wejścia do muzeum i na wystawy. Warto zwrócić uwagę na http://www.drogakultury.waw.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedynym i niepowtarzalnym miejscem w Warszawie zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców są Łazienki… Trudno odmówić wdzięku alejkom parkowym, pozwalającym zapomnieć o wielkomiejskim zgiełku, a nietracącym uroku nawet późną jesienią czy zimą, kiedy drzewa potraciły liście, bo nieodmiennie na spacerowiczów czyhają tu niezwykle złaknione kontaktów z ludźmi zwierzęta. Gromady ptactwa wszelakiego oraz samotnie pomykające wiewiórki budzą zaciekawienie malców, gotowych nieść im okruszki chleba , orzeszki czy inne stosowne smakołyki. Przyzwyczajone do tych gestów dobroci mieszkańcy Łazienek okazują niebywałą przyjaźń . Wśród dzikiego rodzaju nawet wróble okazują się niebywale oswojone. Szczególne zaciekawienie, a niekiedy wesołość rodzą pawie, dumnie przechadzające się po trawnikach lub trotuarze przed Pałacem lub też rozpościerające swoje ozdobne ogony w świetle reflektorów. Zabawne mogą się okazać ich loty, gdy znękane ziemską powierzchnią, przenoszą się na drzewa. Zdarza się, że niefortunnie tracą jakieś pióro, które pozostawiają na pamiątkę przechodniom. Poznawanie obyczajów braci mniejszych jest równie ciekawe, jak i zaspokajanie ich głodu. Jest to wdzięczny temat rozmów na temat świata, który w wielkomiejskich dzielnicach obecny jest tylko za sprawą szklanego ekranu. Kontakt ze zwierzętami jest dla większości dzieci pożądanym doświadczeniem, a jeśli zdarza się, że nie mają własnego zwierzątka w domu, to parkowe spotkania stają się jedyną magiczną przygodą z żywą naturą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jednym z ciekawszych pomysłów jest z pewnością Centrum Nauki Kopernik. To miejsce w którym młody człowiek niezależnie od wieku może wkroczyć w świat odkrywców nie tylko jako widz ale jako uczestnik lub nawet mały naukowiec. Atutem tego miejsca jest również dowolność wyboru ścieżki zwiedzania, dzięki czemu młody adept może skupić się na tym co sam wybierze a nie na tym co mógłby narzucić mu przewodnik. Każdy w CNK może znaleźć dziedziny które go zainteresują (procesy zachodzące na Ziemi, planetarium, wulkany, eksperymenty fizyczne, tajniki ludzkiego ciała, czy robot piszący wiersze). Najbardziej niecodzienne w tym przedsięwzięciu jest to że po zwiedzaniu Centrum Nauki Kopernik zarówno młody człowiek, jak i jego rodzic wracają do domu zachwyceni. Opodal Kopernika znajduje się inne rodzinne centrum rozrywki w piwnicach nowego BUWu, gdzie rodzice z dziećmi mogą na sportowo spędzić kilka chwil. Dla dzieci interesujących się historią celem jednej z pierwszych muzealnych eskapad powinno być Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie podobnie jak w Koperniku można nie tylko zobaczyć pamiątki powstańcze ale również wziąć udział w interaktywnych zajęciach, np. "powstańczej drukarni" i samemu sporządzić ulotkę powstańczą. Uważam że to świetne miejsca na spędzenie wolnego popołudnia z naszą pociechą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.