Facebook Google+ Twitter

SpaceX nadal będzie próbował odzyskiwać rakiety Falcon 9. Zobacz niesamowite zdjęcie z drugiej próby

Firma SpaceX opublikowała zdjęcie pokazujące rakietę Falcon 9 tuż przed katastrofą na specjalnej platformie na Atlantyku. Przypomnijmy, że SpaceX prowadzi program odzyskiwania rakiet, który ma znacznie zmniejszyć koszty lotów orbitalnych.

 / Fot. SpaceXZdjęcie zrobione zostało 14 kwietnia z pokładu platformy, na której miała wylądować rakieta Falcon 9. Jak wiemy próba nie powiodła się. SpaceX, koncern do którego należy rakieta, zamieścił w internecie film pokazujący próbę jej przechwycenia. Niestety znaczny przechył obiektu podczas lądowania spowodował jego przewrócenie i eksplozję.

Kwietniowa próba była drugą w czasie trzech miesięcy. SpaceX otrzymał od NASA 1,9 mld dolarów na 12 lotów zaopatrzeniowych na Międzynarodową Stację Kosmiczną - przypomina Space.com. Kolejne lądowanie zaplanowano na 19 czerwca.

Według wyliczeń "Foreign Affairs" koszt wystrzelenia rakiety Falcon 9 na orbitę sięga 56,5 mln dolarów. Gdyby firmie SpaceX udało się odzyskać jej moduły lot mógłby być nawet dziesięciokrotnie tańszy.

Czytaj także: Astronauci z ISS mogą raczyć się kawą. Na Międzynarodową Stację Kosmiczną trafił ekspres o nazwie ISSpresso
Fot. SpaceX

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.