Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20995 miejsce

SpaceX odniósł sukces. Rakiety Falcon 9 znowu latają na orbitę i lądują na oceanie (wideo)

Rakieta Falcon 9 wyniosła na orbitę 10 satelitów Iridium. Po raz kolejny udało się odzyskać pierwszy człon rakiety. Wylądował on bezpiecznie na platformie zlokalizowanej w pobliżu wybrzeża Kalifornii.

 / Fot. SpaceX/materiały prasoweRakieta Falcon 9 zaliczyła 14 stycznia pierwszy lot w tym roku. Start nastąpił z bazy Vandenberg w Kalifornii po 4 miesiącach od katastrofy na przylądku Canaveral. 1 września 2016 r. doszło do eksplozji przed testem silników, a podczas tankowania drugiego członu Falcona ciekłym tlenem.

Falcon 9 wyniósł na orbitę 10 satelitów systemu Iridium. Ładunek ważył ponad pół tony. Iridium to część systemu telekomunmikacyjengo NEXT.

Po zakończeniu misji głównej, czyli dostarczeniu ładunku na orbitę pierwszy człon rakiety powrócił na Ziemię i wylądował na platformie zlokalizowanej na Pacyfiku w pobliżu wybrzeża Kalifornii.

Była to 28. udana misja rakiet Falcon 9 i pierwsze lądowanie na zachodnim wybrzeżu USA. Co ciekawe platforma, na której wylądował Falcon nazwana została "Just Read the Instructions", co znaczy "Po prostu przeczytaj instrukcje".

wideo: STORYFUL/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.