Facebook Google+ Twitter

SpaceX testuje kapsułę Dragon 2. Nowy statek będzie mógł lądować bez użycia spadochronów (wideo)

SpaceX zaprezentował film z 5-sekundowego testu silników kapsuły Dragon 2. Choć rzecz nie wygląda spektakularnie, jest zapowiedzią lądowania bez użycia spadochronu.

 / Fot. Kadr z filmu/YouTubeW zakładzie SpaceX w Teksasie przeprowadzono próbę silników nowej wersji kapsuły kosmicznej Dragon. Umówmy się, 5-sekundowa próba silników nie wygląda na pierwszy rzut oka spektakularnie. Dlatego SpaceX zamieścił też wersję filmu w zwolnionym tempie. Widzimy na nim, jak kapsuła unosi się w powietrzu. Jakie ma to znaczenie? W przyszłości będzie można sprowadzić ja na Ziemię bez użycia spadochronów. To z kolei otwiera duże możliwości przy misjach marsjańskich.

Dragon 2 to kolejna wersja kapsuły, która wysyłana jest z zaopatrzeniem na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Kontrakt firmy z NASA na usługi transportowe wydłużono do 2020 r. Koncern Elona Muska chce również realizować misje załogowe na ISS.

Co ciekawe test silników widoczny na filmie został przeprowadzony w listopadzie, ale SpaceX utrzymywał postępy prac nad kapsułą w tajemnicy. NASA porównuje sprawność unoszenia się kapsuły do znanej z helikopterów.

Dragon 2 został wyposażony w osiem silników SuperDraco. Podczas 5-sekundowej próby wygenerowano napór rzędu 14 ton - podaje - ScienceAlert.com.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.