Facebook Google+ Twitter

Spada ilość zachorowań na grypę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-16 19:09

W pierwszej połowie grudnia wyraźnie spadła liczba zachorowań na grypę. Wiceminister zdrowia Adam Fronczak poinformował po spotkaniu Komitetu Pandemicznego, że co tydzień o 13-14 procent zmniejsza się liczba chorych.

Według danych Państwowego Zakładu Higieny, w drugim tygodniu grudnia odnotowano prawie 72 tysiące zachorowań, tydzień wcześniej chorowało prawie 100 tysięcy osób. W szczycie zachorowań - pod koniec listopada zarejestrowano 134 tysiące przypadków grypy i infekcji grypopodobnych.

Wiceminister Fronczak powiedział, że w poprzednich latach najwięcej osób na grypę chorowało w styczniu i w lutym. Trudno przewidywać, jak będzie w tym roku i kiedy czeka nas kolejny szczyt zachorowań.

Niektórzy eksperci uważają, że chorych na grypę może być więcej po świętach, ponieważ podczas rodzinnych spotkań i składania życzeń łatwiej się zarazić wirusem.

Do tej pory w Polsce zmarły 73 osoby, u których wykryto wirusa A/H1N1. Większość z nich była obciążona różnymi chorobami przewlekłymi. Obecnie około 70 osób przebywa na oddziałach intensywnej terapii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.