Facebook Google+ Twitter

Spada sprzedaż gazu ziemnego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-12 11:08

W ostatnich miesiącach spadła sprzedaż gazu ziemnego w naszym kraju. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo poinformowało, że w III kwartale w porównaniu z tym samym czasem sprzedaż błękitnego paliwa obniżyła się o 13 procent.

Zjawisko to można tłumaczyć miedzy innymi spowolnieniem gospodarczym, w wyniku czego spadła sprzedaż tego surowca dla odbiorców przemysłowych, głównie zakładów azotowych.

PGNiG dodaje, że wpływ na wyniki sprzedaży miała średnia miesięczna temperatura we wrześniu tego roku - wyższa o 2 stopnie Celsjusza niż przed rokiem, co spowodowało, że zużywaliśmy mniej gazu do ogrzewania.

Z danych spółki wynika poza tym, że wzrasta wydobycie gazu ziemnego w naszym kraju. W trzecim kwartale tego roku wydobycie to w porównaniu z tym samym czasem roku ubiegłego było większe o 11 procent. Natomiast jeśli porównany dane za pierwsze 9 miesięcy tego roku z pierwszymi trzema kwartałami 2008 roku to okaże się, że wydobycie wzrosło o 1,2 procent.

W przypadku ropy naftowej też zanotowano wzrost wydobycia z polskich złóż. W pierwszych 9 miesiącach tego roku w porównaniu z pierwszymi 3 kwartałami zeszłego roku było ono wyższe o 2 procent. Natomiast w III kwartale w porównaniu z tym samym czasem 2008 roku wzrosło o 7 procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.