Facebook Google+ Twitter

Spada stopa bezrobocia w Europie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-07-31 14:12

Telewizja niemiecka ARD opublikowała dane Europejskiego Urzędu Statystycznego w Luksemburgu. Według statystyków z Wielkiego Księstwa to rok sukcesów gospodarczych, wzrostu koniunktury oraz wyraźnego spadku bezrobocia.

Plac budowy / Fot. Adam J. PisulaW ciągu ostatniego roku w 22 z 27 państw - członków Unii znacznie spadło bezrobocie - podaje telewizja ARD. Najwięcej bezrobotnych znalazło pracę w Polsce - stopa bezrobocia spadła z 13,9 do 10,2 procent - oraz w Szwecji - z 7,2 do 5,3 procent.

Najniższą stopą bezrobocia mogą pochwalić się Holandia, Dania, Cypr i Islandia. Urząd podaje liczby od 3,3 do 4,0 procent. Również Niemcy plasują się z 6,4 procent poniżej średniej europejskiej, która wynosi 6,9 procent. Kraje z najwyższym odsetkiem pozostających bez pracy to Słowacja (10,7) oraz Polska z 10,2 procent; dalej Francja i Hiszpania - po 8,6 procent.

Europejski Urząd Statystyczny zwraca uwagę na fakt, iż podane dane mogą nie odpowiadać danym poszczególnych krajów ze względu na różne metody analizy, uchodzą jednak za porównywalne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Mimo tego, że dużo osób wyjechało za granicę, to muszę przyznać trochę racji też Warszawie - nawet duża ilość znalazła pracę tutaj, na miejscu. Choć nie tak dużo w porównaniu do tego, ile wyjechało...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro tyle setek tysięcy polaków wyjechało do pracy za granicą, to wiadomo, że stopa spada...
Nie milczy tylko Luksemburg, ale i Warszawa...

Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 31.07.2007 16:20

Powoli... :-) Ja tylko zartowalem, hehe

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 31.07.2007 15:55

50 funtow dla Macka :-))) Wlasnie czekalem na to pytanie.... Tja... na ten temat Luksemburg milczy; moje prywatne zdanie: nie, w zadnym wypadku...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.