Facebook Google+ Twitter

Spada wiarygodność kredytowa Rosji. Rosyjskie banki likwidują depozyty na Zachodzie

Spada wiarygodność kredytowa Rosji. Agencja Standard&Poor's obniżyła rating tego kraju tłumacząc ten ruch pogorszeniem warunków zewnętrznego finansowania gospodarki.

 / Fot. By Georg Pik (Own work) [Public domain], via Wikimedia CommonsRating długoterminowy w walutach obcych obniżono do BBB- z poziomu BBB. Ocena kredytowa w rublach jest wyższa (BBB po decyzji agencji.

Zdaniem przedstawicieli Standard&Poor's rośnie ryzyko inwestowania w rosyjską gospodarkę. Dzieje się tak przede wszystkim z powodu odpływu kapitału pochodzącego z sektora prywatnego. Według danych S&P wyniósł on 50,6 mld dolarów netto w I kwartale. Agencja obawia się, że eskalacja konfliktu rosyjsko-ukraińskiego wzmocni ten trend.

Według S&P Rosja ma rezerwy wynoszące 450 mld dolarów, które wystarczą na pokrycie 70 proc. długu zewnętrznego - informuje serwis rp.pl.

Rosyjskie banki również reagują na kryzys geopolityczny i likwidują depozyty w zachodnich bankach, obawiając się zamrożenia ich w ramach sankcji. Tylko Gazprombank ściągnął do kraju 7 mld dolarów depozytów. Inne banki robią to samo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Tyle słów i zero argumentów. Andrzeju, spierać się z tobą mogę, ale musisz dawać mi z czym się spierać. Stwierdzenia że nie mam racji bo nie są puste.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z Panem Romanem Kozminskim "Rosja kaput". Utrata wiarygodności doprowadzi ten kraj do bankructwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A z tego że nie odniosłeś się do mojego komentarza o ratingu wnioskuje, że z pokorą przyznajesz mi rację w tym zakresie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Andrzeju, jestem naprawdę bardzo ciekawy jak te liczby by wygladały, gdyby:
a) nie było zakazu reklamowania OFE
b) nie było automatycznego zapisu do ZUS, ewentualnie gdyby wniosek o wybór ZUS czy OFE musiał wypełniać każdy.
Teraz ludzie się nie interesują emeryturą, nie chce im się wypełniać wniosków i to wszystko działa na korzyść ZUS. Nie widać kto myśli racjonalnie i ekonomicznie, tylko widać sprytny zabieg rządu. Za trzy lata OFE zaczną osiągać dwucyfrowe dodatnie stopy zwrotu i wtedy zacznie się migracja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Andrzeju, nie mam problemów z mysleniem, tylko z rozszyfrowywaniem komuszej logiki. Nie musisz mi tłumaczyc czym jest rating i jak powstaje bo wiem to lepiej niż ty, chodziło mi o twoje stwierdzenie o racji Kalego. Co do zamawiania analiz to dotyczy to konkretnych instrumentów, takich jak np obligacje czy produkty strukturyzowane. Tam można kręcić wały aż miło, ale obniżenie ratingu państwa które prowadzi działania zbrojne, jest tak oczywiste, jak stwierdzenie że bankrutująca firma jest mniej wiarygodna od tej która dobrze prosperuje. Rating określa ryzyko - wojny ryzyko zwiększają. Już minimalny poziom inteligencji pozwala zrozumieć taką zależność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Andrzeju, a mógłbyś jakoś dokładniej wyjaśnić co masz na myśli pisząc o racji Kalego? Nie zrozumiałem tego wątku w tym kontekście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mario, w obecnej sytuacji ogromnej nadpodaży pieniądza wyjecie depozytów przez Rosję to żaden cios.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Akurat w tym przypadku obniżenie ratingu jest zupełnie logiczne. Co nie znaczy że uważam agencje ratingowe za obiektywne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

jak można zmylić informację.Wyjęcie depozytów przez Rosję to cios w zachód.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.