Facebook Google+ Twitter

Spadać dziady!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-07-06 21:10

"Die Tageszeitung" potrafi drwić, wyśmiewać, opluwać także swoje władze, więc nic dziwnego, że to samo zrobili z naszym prezydentem. Nasze media nie podały, że to swoisty niemiecki brukowiec.

Ziemniaczana papka

Żałuję, że polskie media ograniczyły się jedynie do przetłumaczenia obraźliwego artykułu o naszym prezydencie. Wzięliśmy udział w spektaklu, zafundowanym przez niemieckich dziennikarzy. Jak dla przeciętnego Polaka, zabrakło mi głosów polskiej "czwartej władzy" medialnej i jakiegoś stanowiska w tej sprawie.

Można się zgadzać z Lechem Kaczyńskim lub nie, ale pewne jest, że reprezentuje on wszystkich Polaków. Został bowiem wybrany większością głosów w demokratycznych wyborach. I nie ma w ogóle sensu dyskusja "Kaczyński nie jest moim prezydentem", albo "głosowałem na Tuska". Gdyby wygrał Tusk, "Die Tageszeitung" pisałoby zapewne o "Kartoflu Donaldzie", więc nie ma się z czego cieszyć.

Z kartofli trzeba zrobić frytki

W polskich mediach zabrakło jeszcze jednej cennej informacji. "Die Tageszeitung" potrafi drwić, wyśmiewać, opluwać także swoje władze, więc nic dziwnego, że to samo zrobili z naszym prezydentem.
Nasze media nie podały, że to swoisty niemiecki brukowiec. Wystarczy spojrzeć na okładkę, sama mówi za siebie...

Spadać dziady

Polskiej prasie nie pierwszy raz zabrakło inwencji twórczej. Przeciez można było dać na okładkach gazet artykuł o prezydencie federalnym Niemiec Horście Köhlerze z nagłówkiem "Niemiecki burak", albo "Spadać dziady". Wtedy zapewne niemieckie MSZ zabrałoby publicznie głos w tej sprawie. Ale Polacy zdradzili swoją wrażliwość, zareagowali instynktownie i wyszło jeszcze na to, że faktycznie jest nam wstyd...
   


Poczytaj o lekcji dyplomacji, jakiej udziela prezydentowi politolog Robert Alberski

 

Sprawa weimarska podzieliła Polskę
Polaka duma narodowa
Wstydzisz się, czy jesteś dumny z prezydenta Kaczyńskiego (1) (2)
 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Powinni zamknąć tą gazetę za obrarzanie Polski i inne bzdety pisane w niej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem co w rzeczonym artykule jest dokładnie napisane i pewnie nikła część tzw. opinii publicznej wie. I o to jak zwykle chodzi. Nie ma nadziei na to, żeby w tej sferze życia było inaczej. Stare powiedzenie "polityka to k...", jasne implikacje stąd płyną, kim mogą być politycy.

Reakcja. Hmm, abstrakcyjnie podchodząc do rzeczy. Jeśli kupimy sobie loda w gorący lipcowy dzień i jak w omawianej sytuacji zareaguzjemy na ten fakt, o przepraszam, jeszcze nikt nie zareagował... To już nie będzie nijak żadna reakcja. Jeśli polityk jest prawdziwym mężem stanu, to wychodzi do dziennikarzy i reaguje. Silny prezydent silny kraj, to chyba było o gubernatorze Kalifornii?

Trudno się przejmować tym CO politycy mówią czy robią (swoje), ale ważnym powinnno być JAK. Nie ma się z resztą nad czym rozpisywać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem dumny bo żyję w kraju ciemnogrodzian i jestem rządzony
przez nieudaczników ale mam szablę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
W
  • W
  • 06.07.2006 16:53

Gdyby obrazac sie na kazdego kto sobie zartuje z prezydenta to by trza bylo obrazic sie na calkiem sporo narodu... a ze chodzi o reprezentanta narodu... coz, komus z takim stanowiskiem umiejetnosc samokrytyki nie zaszkodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.07.2006 15:55

Nie no z burakiem to przesada ;-P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widze, że kolega napisał bardzo obiektywny materiał... Tylko chyba nie tędy droga. Widać ewidentnie, że głosowałeś na Kaczyńskiego... Mam prośbę, w kolejnych publikacjach nie traktuj Kaczynskiego jak króła i wspaniałego człowieka, bo jest burakiem do potęgi i bardzo dobrze, że wkońcu ktoś odwazył się napisać prawdę...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.07.2006 13:18

Zdecydowanie za dużo hałasu wokół tego artykułu... Zachowanie małych dzieci... Ty mi, to ja tobie... Zresztą jeżeli chodzi o prezydenta Kaczyńskiego i jego brata to od zawsze było widać, że z mediami nie mają dobrego kontaktu... A skoro za każde takie teksty mamy się obrażać na partnerów polityki międzynarodowej to gratuluję ekipie rządzącej podejści...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiele hałasu o nic.....

ps. ten tytuł \"Spadać dziady!\" nie jest dobry w moim odczuciu:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakie obrażanie? To tak jakby Niemcy się obrazili za jakiś artykuł (o ile można to tak nazwać) w Fakcie czy innych Skandalach...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pogląd o potrzebie większej reakcji mediów słyszałem chyba przedwczoraj w TVN24 po 21, tylko nie pamiętam, kto go wyraził ;). Nie wiem, czy słuszny. W zasadzie nie zgadzam się chyba z żadną tezą tekstu, a nawet Twoim komentarzem, Tomku :). Silna reakcja polskich mediów mogłaby rozpocząć zupełnie zbędną wojnę na słowa, obnażyłaby za to bez wątpliwości narodowe kompleksy Polaków i swego rodzaju \"genetyczne poczucie niższości\". Tekst głupi - należy go więc zignorować, a nie rozpoczynać wielką aferę. Jasne, że Lech Kaczyński jest prezydentem Polski. Ci jednak, którzy na niego nie głosowali, mogą faktycznie czuć się nieco marginalizowani. Prezydent wielokrotnie pokazał już, że w dalszym ciągu ma silne związki ze swoim zapleczem politycznym, ale, co najgorsze, demonstruje je w ramach pełnienia urzędu. Jeżeli chodzi o ew. naśmiewanie się z Tuska, to nie mogliby wykorzystać tych samych dowcipów, choćby ze względu na cechy fizjonomiczne i brak bliźniaka ;). Nie chodzi także wcale o to, że \"Niemcy tradycyjnie drwią sobie z Polaków\". Wcale tak nie jest. My sami takim podejściem narażamy się na śmieszność, kultywujemy bowiem wizerunek wiecznie skrzywdzonego i zakompleksionego narodu. A pomysł schodzenia w odpowiedzi do poziomu adwersarza uważam, za przeproszeniem, za najgłupszy z możliwych. Prasa niemiecka dopiero miałaby pożywkę... Polskie władze i tak postąpiły źle, nie powinny reagować. Zająć stanowisko mogła przecież ambasada i starczyłoby. Myślę, że Polacy potrzebują więcej dumy, ale nie patetyczno-powstańczego patriotyzmu, tylko pewności siebie, której nie skruszy byle artykuł, pewności siebie, która nie jest jednocześnie nacjonalizmem czy zacietrzewieniem. Ja jestem dumny, że jestem Polakiem. Ale jestem też otwarty na dyskusję czy krytykę. I nie obchodzi mnie jakiś niskich lotów tekst w niszowej niemieckiej gazecie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.