Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24113 miejsce

"Spadkobiercy" wracają z nowymi odcinkami

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-09-04 04:31

W najbliższą niedzielę, 5 września, telewizja TV4 rozpocznie kolejny sezon z serialem scenicznym "Spadkobiercy". Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany o godz. 22.

Joanna Kołaczkowska gra w Spadkobiercach Dorin Owens, córkę Jonathana Owensa (Artur Andrus) i narzeczoną Kena Heighly'a (Wojciech Kamiński) / Fot. Kolacz; źródło: Wikipedia"Spadkobiercy" to serial stworzony przez aktora kabaretowego Dariusza Kamysa. Jest to parodia emitowanych na całym świecie oper mydlanych, takich jak "Dynastia", "Santa Barbara", czy utrzymująca się ciągle na topie "Moda na sukces". Spadkobiercy również cieszą się niesłabnącą popularnością.

To pierwszy i jedyny w Polsce serial sceniczny, składający się z improwizowanych skeczy, w których artyści kabaretowi wcielają się w role bohaterów oper mydlanych. Ich codzienność to intrygi, romanse i wciąż na nowo odkrywane rodzinne tajemnice, które bardzo często "przypominają się" samym bohaterom dopiero na scenie.

Ideą serialu jest... brak idei i brak jakichkolwiek ograniczeń. Odcinki nagrywane są w warszawskim Teatrze Bajka. Aktorzy spotykają się z "dajrektorem" Kamolem (pseudonim Darka Kamysa) tuż przed rozpoczęciem występu, aby zapoznać się ogólnym zarysem scenariusza. Wspólnie ustalają, jakie hasło bądź zdanie musi paść podczas występu, żeby światło zgasło, a oni mogli zakończyć.

W każdym odcinku pojawia się gość specjalny. Jest to zazwyczaj aktor, piosenkarz, prezenter, sportowiec, bądź dziennikarz. Zostaje on w pewnym momencie wywołany przez Kamola na scenę z widowni, gdzie obserwuje występ. Reżyser nakreśla gościowi krótko scenariusz, czyli to kim jest jego postać i do czego musi w danej scenie doprowadzić.

W jaki sposób do tego doprowadzi oraz co wydarzy się na scenie teatru, tego nie wie nikt - ani widzowie, ani aktorzy, ani nawet reżyser. I tak jest przez cały występ. Dlatego ten serial to czysta improwizacja. I dlatego też widzowie w teatrze oraz widzowie zgromadzeni przed telewizorami mają doskonałą zabawę.

W "Spadkobiercach" gra czołówka najlepszych polskich aktorów kabaretowych: m.in. Joanna Kołaczkowska, Agnieszka Litwin, Janusz Rewers, Artur Andrus, Robert Górski, Piotr Bałtroczyk, Michał Wójcik, Marcin Wójcik i inni.

Należy wspomnieć w tym miejscu o Marii Czubaszek, która w wystąpiła jako gość specjalny i tak bardzo spodobała się widzom oraz aktorom, że została w obsadzie na stałe.Serial "Spadkobiercy", premierowy odcinek, niedziela, 5 września, godz. 22:00, TV4

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.