Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9506 miejsce

Spadochroniarstwo uczy być silnym

Niepełnosprawność nie stanowi przeszkody w realizacji swoich pasji i marzeń. Pierwszy skok dla Kasi był wielkim przeżyciem, o którym trudno opowiedzieć. To trzeba przeżyć.

Niepełnosprawność nie stanowi przeszkody w realizacji swoich pasji i marzeń / Fot. archiwumW związku z obchodzonym corocznie 3 grudnia - Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych, w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Przyprostyni odbyło się nietypowe spotkanie. Do szkoły zaproszona została niepełnosprawna pani Katarzyna Śmiałek z Zakrzewka – absolwentka przyprostyńskiej szkoły. Kasia jest osobą niepełnosprawną, porusza się na wózku inwalidzkim. Była uczennica, do szkoły przybyła ze swoim kolegą panem Kamilem Musiałem, by opowiedzieć uczniom o swojej najnowszej pasji.

 / Fot. archiwumOd niedawna niepełnosprawna uprawia skoki spadochronowe. Pierwszy skok dla niej był wielkim przeżyciem, o którym trudno opowiedzieć. To trzeba przeżyć. Goście zaprezentowali oryginalny strój skoczka spadochronowego i spadochron. Wzbudziło to ogromne zainteresowanie wśród uczniów. Goście ciekawie opowiadali o swoim hobby, prezentowali zdjęcia i filmiki ze swoich skoków.

- Celem tego spotkania było uświadomienie dzieciom, że niepełnosprawność nie stanowi przeszkody w realizacji swoich pasji i marzeń, jakie by one nie były. Powiedziała dyrektorka szkoły Lucyna Młodystach. Trzeba dążyć do osiągania swoich celów, nie poddawać się i patrzeć z optymizmem w przyszłość. Kasia jest tego najlepszym przykładem – co sobie postanowi, musi osiągnąć, bo wszystko jest dla ludzi! Spadochroniarstwo uczy być silnym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

"Dla chcącego nic trudnego"

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Trzeba dążyć do osiągania swoich celów"
. Kasiu jesteś odważna i warta podziwu. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.