Facebook Google+ Twitter

Spalaj kalorie - nie benzynę! Dzień bez samochodu w Jarosławiu

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-09-22 21:10

22 września to Międzynarodowy Dzień bez Samochodu. Celem kampanii jest zachęcanie do korzystania z alternatywnych środków transportu takich jak np. rower czy środki komunikacji miejskiej.

Do akcji przyłączyli się jarosławscy urzędnicy, m.in. burmistrz miasta Andrzej Wyczawski, który na znak poparcia kampanii przyjechał dziś do pracy na rowerze.

Jak sam przyznał, było to dla niego wartościowe doświadczenie z kilku względów. Oprócz tego, że znacznie szybciej dotarł do pracy, zwrócił również uwagę na wiele rzeczy, których z perspektywy kierowcy samochodu wcześniej nie zauważył. Burmistrz zapowiedział, że chce bardziej rozpowszechnić jazdę na "dwóch kółkach" i planuje stworzyć ścieżki rowerowe na terenie miasta, a także na peryferiach.

Poważnie rozważa stworzenie trasy rekreacyjnej na linii Jarosław- Radawa. Poza tym chciałby, aby w mieście pojawiły się miejsca parkingowe dla rowerów - mają być stylowe, pasujące do zabudowy Jarosławia. Władze miasta mają nadzieję, że te działania zachęcą mieszkańców do częstszych rozstań z autem.

Pomysły są ciekawe i mobilizują; czy jednak nie skończy się tylko na słowach? Miejmy nadzieję, że dzisiejsze obietnice nie są wypowiedziane pod wpływem wzbudzonych przez „rowerowe wojaże” hormonów szczęścia i plany doczekają się realizacji.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ja samochodu nie posiadam i póki co nie planuję, ale błagam, niech ci którzy już je mają, jeżdżą nimi nadal, przynajmniej w Krakowie. Już teraz autobusy i tramwaje są wypchane bo brzegi tak, że czasem dosłownie nie udaje się wsiąść do pojazdu danej linii. ;)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.12.2010 14:18

Brawo Sylwio!!!

Trzeba chwalić i pokazywać to co pożyteczne. Autor tego tekstu proponuje zniesienie opłat w komunikacji miejskiej (tramwaje, autobusy, metro itp.) co między innymi spowodowało by zmniejszenie ruchu samochodów osobowych. Można by też wprowadzić przymusowe posiadanie samochodu o napędzie elektrycznym dla osób świadczących usługi Taxi i dostawcze w obrębie miasta,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.