Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17284 miejsce

Spalaj kalorie w Auschwitz - "polskim nazistowskim obozie pracy"

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-01-11 07:11

Siłownia "The Circuit Factory" w Dubaju, której właścicielem jest Phil Parkinson, reklamowała się zamieszczając zdjęcie bramy wjazdowej do Auschwitz, pod którym umieściła napis "Kiss your calories goodbye".

Wartownia i brama główna Auschwitz II (Birkenau) / Fot. angelo celedon AKA lito sheppard/CC-BY-SA-2.5Incydent ten opisał belgijski dziennik "Het Laatste Nieuws" nazywając obóz koncentracyjny w Auschwitz "polskim nazistowskim obozem pracy". Używając takiego określenia zasugerowano czytelnikom, iż obóz w Auschwitz założyli Polacy i nim zarządzali.

Takim kłamstwom sprzeciwiła się Polonia w Belgii. Zaapelowała o dołączenie się do protestu, poprzez wysyłanie maili w tej sprawie na adres belgijskiej gazety.

Zobacz również Stutthof - obóz koncentracyjny

Jak podaje RMF24.pl po tym jak sprawa odbiła się echem w światowych mediach, reklama została usunięta.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (35):

Sortuj komentarze:

@ Ewa Krzysiak

Dziękuję Pani za "życzliwą spolegliwość"...:)
Z tekstem zapoznałem się wczoraj, zaraz po publikacji, w trzy godziny po moim kąśliwym komentarzu, który wówczas przestał być aktualny...:)
Serdeczności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Arkadiusz Gębka

Dla Pana wszystko :) Zapraszam
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Zbigniew Kowalewski

Pozwoliłem sobie "przywrócić" skasowany przez Pana mój komentarz.
Podał Pan dwa powody usunięcia. Złośliwość i niemerytoryczność.
Zupełnie się z Panem nie zgadzam.
Uszczypliwość - zgoda. Na uszczypliwość Autorki o "czytaniu po łebkach" z lekka się "odgryzłem", lecz złośliwości nie mam w naturze...:)
Niemerytoryczność - bzdura.
Pozdrawiam Pana serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
4538
  • 4538
  • 13.01.2012 03:14

Nooo, i to jest pomysł... Ale kto się w tym kraju na to odważy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Ewa Krzysiak

Rzeczywiście po lebkach.
Wzmianka w belgijskiej gazecie na temat dubajskiej siłowni reklamującej się "niezręcznie" w Dubaju jak rozumiem.
Zdanie: "reklama została usunięta" dotyczy Dubaju?
Skąd usunięta? Z szyldu? Z folderów? Ze strony internetowej rzeczonej siłwni?
Skąd informacja o usunięciu reklamy? Z belgijskiej prasy?
Proszę o więcej "łebków" do poczytania...:)
Pozdrawiam Autorkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z panem Zbigniewem Kowalewskim, że takie 2-3 wygrane procesy więcej zrobiłyby w świecie dobrego dla Polski, niż anemiczne protesty naszej dyplomacji na poziomie dyskusji z tabloidami czy jakimś nieistotnym podmiotem gospodarczym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Arkadiusz Gębka

Chyba czyta pan po łebkach, bo w artykule od samego początku jest napisane, że reklama została usunięta.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.01.2012 04:18

W to akurat trudno mi uwierzyć, bo jest to jedna z klasycznych pozycji z dziedziny retoryki. Jak obiecałem nie będę dłużej się spierać . Przywołam tylko wypowiedź Pani Elżbiety Wojnowskiej, która pisze na Facebooku , że " Ministerstwo Spraw Zagranicznych powinno przeznaczyć w swoim budżecie finanse na sprawy przed międzynarodowym trybunałem o szkalowanie Polski." Tyle...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Zbigniew Kowalewski
- ponieważ napisał Pan: "Czy rodzinom ofiar Auschwitz Birkenau też Pan powie, że to taka mały skandal? ", więc odpisałem, że sam należę do takiej. Po prostu.

Dalej napisał Pan:
"Po prostu prawnicy puściliby z torbami dziennikarzy i wydawców, którzy ośmielili by się puszczać taki kłamstwa i oszczerstwa. Ale Pana to nie razi, więc nie ma o czym z Panem dyskutować."

Gdzie napisałem, że mi to nie przeszkadza? Napisałem tylko że moim zdaniem to nie jest żadna zorganizowana akcja tylko efekt braku wiedzy u piszących i że w związku z tym nie ma powodu żeby dramatyzować, bo nikt nas tu specjalnie nie usiłuje poniżyć.
Ale nie napisałem, że nie należy protestować. :) - Owszem - uważam, że tak długo trzeba ich przywoływać do porządku aż zaczną się zastanawiać przed wypuszczeniem artykułu czy nie ma w nim bzdur. :)
Nigdy nie czytałem "Erystyki", więc nawet nie za bardzo wiem co mi Pan przypisuje. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.01.2012 01:41

Panie Grzegorzu. Może w Pana mniemaniu patriotyzm nie polega na dramatyzowaniu, może... Ale na pewno nie polega też na ignorowaniu tego, co między innymi do Pana napisałem i przeinaczaniu sensu. Metoda obśmiewana argumentów strony wyrażającej przeciwny pogląd jest żywcem wyjęta z "Erystyki, czyli sztuki uprawiania sporów". Intelektualiści sympatyzujący z kosmopolityzmem korzystają z tego samouczka, ale te metody są czytelne na kilometr. Proszę więc nie powoływać się na rodzinne ofiary Oświęcimia, bo w każdej polskiej rodzinie zginął ktoś Auschwitz, Katyniu, Ostaszkowie i innych miejscach zagłady. Mimo wszystko osiągnął Pan swój cel, bo zakrzyczany przez zmasowany atak relatywistów prawdy kapituluję i już milczę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.