Facebook Google+ Twitter

Spalenizna niepokoi pasażerów WKD

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2007-09-05 11:56

Pasażerowie korzystający z usług Warszawskiej Kolei Dojazdowej narzekają na swąd spalenizny, który czują podczas jazdy najnowszym składem EN-95. Rzecznik prasowy WKD jest zaskoczony i mówi, że maszyniści nie zgłaszali mu takich uwag.

Pasażerowie jadący najnowszym składem kolejki WKD twierdzą, że czuć w niej wyraźny swąd spalenizny. Uciążliwy zapach nie pojawia się od razu, ale dopiero wówczas, gdy kolejka przejedzie kilkanaście stacji. - Jechałem „nową wukadką” z Warszawy Centralnej do Komorowa. Smród było czuć już od Michałowic. Gdy pociąg zatrzymywał się na stacjach i otwierały się drzwi, pasażerowie wyglądali, żeby sprawdzić, czy kolejka się nie pali – mówi Michał Goniec, który kolejką WKD codziennie dojeżdża do pracy.

Przedstawiciele spółki twierdzą, że nie dotarły do nich żadne informacje dotyczące dziwnej woni w pojeździe. Uwag nie zgłaszali także maszyniści, którzy prowadzą ten pociąg. - Dzisiaj skład EN-95 przechodzi przegląd i nasi mechanicy na pewno sprawdzą czy nie ma jakiejś usterki – mówi rzecznik prasowy WKD Krzysztof Kulesza.


Przyznaje jednocześnie, że źródłem nieprzyjemnego zapachu, który roztacza się w kolejce mogą być niedawno wymienione elementy układu hamulcowego, które teraz „docierają się”. Najnowszy skład EN-95 jeździ od 2004 r., pozostałe 33 pociągi kursują od początku lat 70. Nowy skład 13 sierpnia zderzył się z samochodem. Na przejeździe w pobliżu przystanku Grodzisk Mazowiecki Piaskowa uderzył w niego Nissan Almera. Uszkodzeniu uległo wówczas czoło kolejki, które dotąd nie zostało naprawione, ale jak zapewnia Krzysztof Kulesza, nie przeszkadza to w jeździe i na pewno nie jest przyczyną swądu, który czują pasażerowie.


Rafał Skórski, Polskapresse

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.