Facebook Google+ Twitter

Spalono Putina. W Kijowie, przed ambasadą rosyjską

Kukła, symbolizująca prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina, została spalona pod ambasadą rosyjską w Kijowie na znak protestu przeciwko zbrodniczej polityce Rosji.

 / Fot. Zrzut ekranuW czasie wydarzenia ambasada Rosji w Kijowie była ochraniana przez trzydziestu milicjantów. Inicjatorami akcji było dwudziestu młodych Ukraińców, którzy przyszli pod ambasadę z kukła symbolizującą Putina. Oblano ją "krwią" a następnie podpalono. Miał to być protest społeczeństwa naszych południowo-wschodnich sąsiadów przeciwko polityce Rosji.

Film z tego wydarzenia został umieszczony w Internecie:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Fakt, Panie Grzegorzu, swoje uwielbienie dla kultury niemieckiej wyraziłem tutaj link oraz tutaj link i tutaj link Gratuluję bystrości! Czy do Pana nie dociera, że można żyć i myśleć samodzielnie? bez oglądania się na idoli politycznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Darku, dla jasności... Nie staram się Panu wystawiać oceny osobistej. Od tego jest Ten, co nad nami. Po prostu dalsze wspieranie Pana tekstów przestało mnie interesować. Dlaczego? Chcąc rozwiać wszelkie wątpliwości w tej sprawie mogę tylko całkowicie poprzeć opinię p. Andrzeja Chorążewicza, wyrażoną w tym miejscu o 10:19. Zresztą przykłady z Pana twórczości polityczno-historycznej można mnożyć. Jeśli zaś kierunek polegający na tego rodzaju utożsamianiu Putina ze stalinizmem i jego zbrodniami przeciw ludzkości, z drugiej strony podziwie dla kultury niemieckiej, a z trzeciej wskazywaniu na konieczność wzmacniania polskiej obronności nie jest piłsudczyzną to ja się nazywam Bolesław Wieniawa-Długoszowski. Do tego zaś dochodzi ocena środowisk LGBT, z którą zgadzam się co najwyżej w połowie.

Odnośnie moich prywatnych sympatii politycznych są z pewnością odwrotne w stosunku do antypatii naszego nieocenionego w swych humorystycznych komentarzach pana Konopki. Swego czasu naczytałem się Spenglera...

To już mój ostatni komentarz pod Pana próbami zaistnienia w publicystyce na tematy międzynarodowe. Fotografowanie Sopotu wychodzi Panu po stokroć lepiej i zapewne podbiję i dam dobrą ocenę dla niejednej z tych galerii, bo też doceniam zabytki i kulturę niemiecką, zwłaszcza tę sprzed pierwszej światowej, a także polską, zwłaszcza międzywojenną. Adieu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zacytowana przez Pana fraza Panie Andrzeju nie pochodzi ode mnie, nie jest moją ani opinią ani komentarzem, powtórzyłem ją za tekstem źródłowym, wg którego właśnie to przyświecało organizatorom zdarzenia. Dlatego odesłałem wcześniej Pana do nich o jakieś wyjaśnienia. Nie rozumiem, dlaczego Pan te słowa akurat mi przypisał? Przecież ja tego wydarzenia nie komentowałem ani nie oceniałem. Cenię komentarze i opinie na temat wydarzenia opisanego a nie mojej osoby. Nie jestem celebrytą abym zabiegał o poklask.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jerzy, nie wiem jak to jest z Panem GW, bo na polityce się nie znam, ani na sympatiach i antypatiach z politykami w tle. W jego tekstach i czasami w komentarzach prześwituje nuta profesjonalizmu, więc może warto o taką ocenę zasięgnąć języka u źródła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ponadto Panie Andrzeju, jest takie stare porzekadło: głodnemu chleb na myśli. Np. Freudowi wszystko kojarzyło się z seksem, Panom kojarzy się z..., no z czym? ale podobno można to leczyć.

Idąc Pana tokiem myślenia, nie mogę napisać że deszcz pada, bo jakiś nawiedzony czytelnik z fobią meteorologiczna będzie miał do mnie o to pretensję. Nie można pisać prawdy bo Panu Grzegorzowi się nie podoba?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju, jeżeli stwierdzenie że film znalazł się w internecie ma odrobinę jadu to gratuluję toku rozumowania :P bo tylko tyle jest ode mnie, wszystko pozostałe w tekście zostało zaczerpnięte od lepiej poinformowanych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gołym okiem widać, że pan G.W jest jawnym zwolennikiem Putina - hitlerka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, czy naprawdę nie można pisać bezstronnego info? bez oceny? bez bzdurnych politycznych insynuacji? Czy naprawdę każdy musi mieć jak Pan jakąś zdeklarowaną polityczną fobię? Az nie chce mi się komentować Pańskie personale krucjaty w moją stronę, mój stosunek do polityki jest iście gołębi, nawet nie wiem co to jest ten Pański kurs neopiłsudczykowski. Naprawdę nie każdy musi wpasowywać się w Pańskie polityczne ramy widzenia świata. Są jeszcze ludzie normalni, nie żyjący polityka i miłością do ruskich, jeśli Pan tego nie zauważył. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju, cieszę się, że ma Pan swoje zdanie na temat wydarzeń jakie przedstawiłem w filmie, i że dzieli się nimi z czytelnikami. Ale naprawdę proszę nie oczekiwać ode mnie wszechwiedzy. Dla Czytelników i dla Pana odnalazłem info na temat sfilmowanego wydarzenia i przekazałem w tekście. Nie oceniam, nie komentuję. Pozostawiam to czytelnikowi. Są w serwisie osoby znające się na Putinie i Ukraińcach i może one odpowiedzą na Pańskie pytania. Może Pan Grzegorz, który zamiast rzeczowo komentować to co widać na filmie robi jakieś dziwne podchody w moją stronę, na siłę próbując zakwalifikować mnie wg jakiegoś chorego kryterium politycznego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Darku, nie podejrzewam Pana o niski iloraz inteligencji, więc proszę nie obrażać również mojego rozumu. Rozumiem, że kursem neopiłsudczykowskim będzie się Pan posuwał dalej. Tak w swej twórczości jak w wychowaniu młodzieży. Niestety, ale jest to kurs zbiorowego samobójstwa narodowego naszego kraju. Przykro mi, ale nie po drodze mi z Panem. Pora się rozstać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.