Facebook Google+ Twitter

Spam telefoniczny - zupełnie bezkarny?

Reklama otacza nas jak powietrze, tylko czy to nie grozi uduszeniem?

Jakież było moje zdziwienie, gdy pewnego dnia po podniesieniu słuchawki usłyszałem w niej głos kandydata na prezydenta pana Donalda Duska. Pomyślałem: cóż, kampania wyborcza rządzi się swoimi prawami, muszę to przeboleć.
Jednak, gdy w niedzielny poranek obudził mnie telefon od biura podróży reklamującego swoją ofertę, byłem już mniej opanowany.

Przez pięć miesięcy odebrałem prawie dziesięć takich telefonów, jednak przezornie za każdym razem szybko odkładałem słuchwakę. Ostrożnością taką nie wykazał się Rafał, 20-letni uczeń technikum, który jak sam przyznaje, nigdy nie spodziewałby się, że żyjąca jeszcze wówczas Hanka Bielicka i wysłuchanie jej kilkuminutowej wypowiedzi doprowadzi do podwyższenia jego rachunku telefonicznego o 200 zł.

To nic innego jak spam telefoniczny. Forma takiej niechcianej reklamy w internecie z pomocą e-maila jest ścigana prawnie! Nasuwa się zatem pytanie dlaczego TP SA udostępnia nasze prywatne numery bez zgody abonenta?
Czy bierze od zleceniodawców pieniądze, albo raczej ile? Aby się dowiedzieć, zadzwoniłem na infolinię pod bezpłatny numer 9393 i dokładnie wyjaśniłem problem.

Pani telefonistka odpierała zarzuty twierdząc, że mój numer nie jest zastrzeżony i dlatego każdy może go wybrać z książki i dzwonić w każdej sprawie. Takie tłumaczenie można jednak w prosty sposób obalić, ponieważ przestępstwa w żadnym kraju, także w Polsce, nie są tłumaczone tym, że poszkodowany odpowiednio się nie zabezpieczył. Jeśli ktoś został postrzelony, czy ponosi winę ponieważ nie nosi na co dzień kamizelki? Pytanie czy TP SA bierze pieniądze od zleceniodawców reklam pani przemilczała. Oczywiście, mogła tego nie wiedzieć. Gdy wyczerpały się jej argumenty obrony, spytała, czy chcę złożyć zażalenie. Oczywiście!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

pan bogdan
  • pan bogdan
  • 12.09.2012 14:21

niech sobie dzwonią. ja mam darmową aplikacje która mi mówi kiedy dzwonią do mniej z jakiegos podejrzanego numeru. i wtedy nie odbieram lub nawet blockuje numer. ona jest tu: http://www.tellows.pl pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem wielce zaskoczony treścia tego artykułu ponieważ nigdy nie spotkałem się osobiście z takimi przypadkami...Pytanie tylko dlaczego zawsze ofiarami takich "masowych oszustw" padają zawsze ludzie prości,którzy nie mają pojęcia co tak naprawde czeka ich gdy tylko podniosą słuchawkę...?Odpowiedź: Zdecydowanie o to "IM" chodzi!!!

Martinez (Friend RONDOO STREET)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.