Sparingi: Austriacy, Szwajcarzy, Włosi i Czesi wygrywają

Wczoraj odbyły się cztery mecze sparingowe przed Euro 2008. Czesi pokonali 3:1 Szkotów. Austriacy bez większych przeszkód wygrali z Maltą. Włosi zwyciężyli z Belgami. Szwajcarzy bez straty bramki pokonali Liechtenstein.

Oficjalne logo reprezentacji Czech. / Fot. logoCzesi, którzy mają teoretycznie łatwą grupę, pokonali w meczu towarzyskim Szkotów. Nasi południowi sąsiedzi jeszcze do 83 minuty wygrywali 1:0 pod bramce Libora Sionko. Drugą bramkę dla Czechów strzelił Michal

Kadlec. Jednak gospodarze nie cieszyli się zbyt długo z tej bramki, niecałe 60 sekund później, David Clarkson strzelił kontaktowego gola. Na kolejnego gola czekaliśmy cztery minuty.

Libor Sionko, bohater tego spotkania, strzelił bramkę, która ostatecznie dała jego drużynie zwycięstwo 3:1 nad ekipą z Wysp Brytyjskich.

Widzów: 11.314.

Czechy: Cech - Pospech (74' Sivok), Ujfalusi (46' Rozehnal), Kovać, Jankulovski (46' Kadlec) - Sionko, Polak, Galasek, Matejovsky (46' Jarolím), Skacel (46' Plasil) - Koller (46' Sverkos).

Szkocja: Gordon - McNaughton (90' Berra), McManus (60' Dailly), Caldwell - Naysmith, Robson (82' McCormack), Hartley, Fletcher, Rae (72' Clarkson) - Morrison (68. Maloney), Miller.

Oficjalne logo reprezentacji Szwajcarii. / Fot. logoFrei jest w formie!

Szwajcarzy, którzy są współorganizatorem Euro 2008, w sparingowym spotkaniu pokonali Liechtenstein 3:0. Dwie bramki zdobył lider zespołu, Alexander Frei. Johan Vonlanthen, który wraz z dwoma innymi kolegami rozegrał całe 90 minut spotkania, także zdobył bramkę. W tym meczu Szwajcarzy potwierdzili, że ich siłą napędową jest nie kto inny tylko Frei.

Szwajcaria - Liechtenstein 3:0 (2:0)
1:0 - Alexander Frei 23'
2:0 - Alexander Frei 31'
3:0 - Johan Vonlanthen 68'

Sędzia: Thaul (Francja).
Żółte kartki: Franz Burgmeier, Roger Beck (Liechtenstein).
Stadion: AFG-Arena, St. Gallen.
Widzów: 18.026.

Szwajcaria: Benaglio - Lichtsteiner (59' Degen), Muller, Senderos (62' Grichting), Magnin (71' Spycher) - Behrami (53' Gygax), Inler, Fernandes (85' Huggel), Vonlanthen - Frei (90' Cabanas), Streller (60' Yakin).

Liechtenstein: Jehle - Oehri (84' Hasler), Ritzberger, Stocklasa, Burgmeier - Rohrer (64' R. Beck), Gerster, Buchel, Polverino - Frick, Fischer (64' T. Beck).

Oficjalne logo reprezentacji Austrii. / Fot. logoAustriacy deklasują rywali

Nasi grupowi rywale i równocześnie współorganizator Mistrzostw Europy, reprezentacja Austrii pokonała wczoraj bez większych problemów Maltę. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Roland Linz. Oprócz Linza na listę strzelców wpisał się także Rene Aufhauser, Ivica Vastić oraz Martin Harnik. Jedyną bramkę dla Malty strzelił Michael Mifsud.

Sędzia: Robert Kranjc (Słowenia).
Żółte kartki: Mifsud, Frendo, Pace, Agius, Said (Malta).
Stadion: UPC-Arena, Graz.
Widzów: 14.200.

Austria: Manninger - Garics, Stranzl, Pogatetz (84' Hiden), Gercaliu (77' Katzer) - Korkmaz (46' Harnik), Aufhauser, Leitgeb, Ivanschitz - Hoffer (58' Vastić), Linz.

Malta: Hogg (46' Haber)- Caruana (46' Frendo), Said, Dimech, Bajada - Briffa, Pace, Agius, Nwoko (46' Fenech) - M. Mifsud (64' Barbara), Schembri (71' Azzopardi).

Oficjalne logo reprezentacji Włoch. / Fot. logoAntonio Di Natale bohaterem spotkania

Aktualni Mistrzowie Świata, drużyna Roberto Donadoniego, pokonała Belgów. Pierwszą i drugą bramkę w tym spotkaniu strzelił Antonio Di Natale, który po przerwie został zmieniony przez Alessandro Del Piero. Trzecią bramkę dla "Azzurrich" strzelił Mauro Camoranesi. W 90 minucie Wesley Sonck strzelił jedynego gola dla reprezentacji Belgii.

Włochy - Belgia 3:1 (2:0)
1:0 - Antonio Di Natale 9'
2:0 - Antonio Di Natale 41'
3:0 - Mauro Camoranesi 49'
3:1 - Wesley Sonck 90'

Sędzia: Martin Atkinson (Anglia).
Żółte kartki: Gill Swerts (Belgia).
Stadion: Stadio Artemio Franchi, Florencja.
Widzów: brak danych.

Włochy: Buffon - Panucci (46' Grosso), Cannavaro (46' Chiellini), Barzagli, Zambrotta - Gattuso, Pirlo, Aquilani (76' Ambrosini) - Camoranesi (61' Cassano), Di Natale (46' Del Piero) - Toni (76' Borriello).

Belgia: Stunen - Hoefkens (46' Swerts), Kompany, Vertoghen, Pocognoli - Witsen (70' Gillet), Simons, Fellaini, Defour (58' Mirallas), Mudingayi (85' Huysegems) - Dembele (58' Sock).