Sparingi: Francuzi i Chorwaci remisują

Wczoraj odbyło się pięć spotkań sparingowych przed Euro 2008. Francuzi zremisowali z Paragwajem. Rumunia bez problemów ograła Czarnogórę. Portugalia pokonała Gruzję. Niemcy szczęśliwie wygrali z Serbią. Węgry zremisowały z Chorwacją.

Oficjalne logo reprezentacji Francji. / Fot. logoKu zaskoczeniu większości, "Trójkolorowi" zremisowali bezbramkowo z reprezentacją Paragwaju. Drużyna Francji, pod wodzą Raymonda Domenecha, w ostatnim spotkaniu przed Euro 2008 zagrała przeciętnie mimo że, wystąpiła w najsilniejszym składzie.

Francja - Paragwaj 0:0 (0:0)

Sędzia: Pedro Proenca (Portugalia).
Stadion: Stade Municipal, Toulouse.
Widzów: brak danych.

Francja: Coupet - Clerc, Squillaci, Boumsong, Evra - Ribery (46' Govou), Makelele (46' L. Diarra), Toulalan (70' Nasri), Malouda - Benzema (62' Anelka), Henry (46' Gomis).
Paragwaj: Villar - Veron, Da Silva, Benitez - Caniza, Aquino (42' Estigarribia), Barreto (89' Paredes), Caceres (82' Santana), Torres - Santa Cruz (56' Cardozo), Valdez (68' Lopez).

Oficjalne logo reprezentacji Chorwacji. / Fot. logoDwie bramki Niko Kovacia
Reprezentacja Chorwacji, po bramkach Niko Kovacia, zremisowała z Węgrami. Nasi grupowi rywale nie zachwycali swoją grą w spotkaniu na Węgrzech. Widać było, że Slaven Bilić nie nakazał piłkarzom grać na 100 procent. A taki remis może wpłynać negatywnie na nastroje w kadrze.

Węgry - Chorwacja 1:1 (1:1)
0:1 - Niko Kovać 23'
1:1 - Niko Kovać 44' (sam.)

Żółte kartki: Gera, Hajnal (Węgry), Pranjić (Chorwacja).
Sędzia: Damien Ledentu (Francja).
Stadion: Szusza Ferenc Stadion, Węgry.
Widzów: 10.000.

Węgry: Fuelop - Bodnar, Vasko, Juhasz, Bodor - Vadosz, Dzudzsak (63' Orosz), Dardai (88' Szelesi), Gera - Hajnal, Huszti.
Chorwacja: Pletikosa - Corluka, R. Kovać (62' Knezević), Simunić, Pranjić - Srna, N.Kovać, Modrić, Kranjcar (77' Vukojević) - Petrić (62' Klasnić), Olić (46' Rakitić).

Oficjalne logo reprezentacji Rumunii. / Fot. logoRumunia gromi
Reprezentacja Rumunii, po bramkach Nicolae Dici (dwie), Adriana Mutu i Sorina Ghoneay, wygrała z Czarnogórą. Victor Piturca dobrze ułożył zespół i ta wygrana powinna być ostrzeżeniem dla wszystkich tych, którzy skreślili podopiecznych Piturca zaraz po losowaniu. Rumuni zagrają w jednej grupie z Włochami, Francją oraz Holandią.

Rumunia - Czarnogóra 4:0 (1:0)
1:0 - Mutu 15'
2:0 - Ghionea 49'
3:0 - Dica 55'
4:0 - Dica 70'

Żółte kartki: Contra, D. Niculae - Novaković.
Sędzia: Alexandru Tudor (Rumunia).
Stadion: Stadionul Ghencea, Bukareszt.
Widzów: 8.000.

Rumunia: Lobont (46' Popa (78' Stancioiu)), Rat, Radu, Tamas (46' Dica), Contra (56' Sapunaru), Chivu (46' Ghionea), Radoi, Cocis, Mutu (46' M. Niculae), F. Petre (55' Nicolita), Marica.
Czarnogóra: M. Bozović, Pavicević, Pejović, Jovanović (76' Ognjanović), Tanasijević, V. Bozović, Drinicić, Bosković, Burzanović, Dalović, Vucinić.

Oficjalne logo reprezentacji Portugalii. / Fot. logoSpokojna wygrana Portugalii
Ekipa Luiza Felipe Scolariego, dzięki bramce Joao Moutinho i Simao Sabrosy, zwyciężyła z teoretycznie słabszą drużyną, czyli Gruzją. Portugalia przez cały mecz prowadziła grę i zasłużenie wygrała w tym sparingu.

Portugalia - Gruzja 2:0 (2:0)
1:0 Moutinho 19'
2:0 Simao 45' (k.)
Sędzia: Levi Meir (Izrael).
Stadion: Estadio do Fontelo, Viseu.
Widzów: brak danych

Portugalia: Ricardo (46' Quim) - Ferreira, Carvalho (46' Alves), Pepe (62' Meira), Bosingwa (46' Miguel) - Ronaldo (46' Nani), Petit (46' Veloso), Deco (46' Meireles), Moutinho (72' Almeida), Simao (46' Quaresma) - Gomes (62' Postiga).
Gruzja: Loria - Łobżanidze, Khizaniszwili, Nawalowski (81' Merebaszwili), Asatiani - Menteszaszwili (67' Sanaia), Kobiaszwili (46' Gotsiridze), Kenia (67' Barabadze), Tskitiszwili (46' Klimaszwili) - Iaszwili (46' Dewdariani), Aleksidze (38' Mujiri).

Oficjalne logo reprezentacji Niemiec. / Fot. logoSzczęście Niemców
Nasi grupowi rywale, Niemcy wygrali 2:1 z drużyną z Serbii. Po bramce Bosko Jankovicia w 18 minucie ekipa Joachima Loewa przegrywała. W 74 minucie spotkania Oliver Neuville doprowadził do wyrównania. Osiem minut przed końcem meczu, Michael Ballack, jak przystało na kapitania, zdobył zwycięzką bramkę.

Widzów: 53.354.

Niemcy: Lehmann - Lahm (46' Podolski), Mertesacker (46' A. Friedrich), Metzelder, Jansen (84' Westermann) - Frings (70' Rolfes), Ballack - Fritz, Schweinsteiger (79' Odonkor) - Kuranyi (70' Neuville), Gomez.
Serbia: Stojković - Rukavina, Ivanović, Vidić, Dragutinović - Babović - Kuzmanović, Smiljanić - Janković - Pantelić (46' Lazović), Ilić (73' Milovanović).

Oficjalne logo reprezentacji Hiszpanii. / Fot. logoHiszpanie bez formy?
Wczoraj reprezentacja Hiszpanii wygrała 2:1 z Peru. Pierwszego gola zdobył David Villa. W 74 minucie piłkarz Lecha Poznań, Rengifo zdobył wyrównujaca bramkę. Na szczęście w ostatniej minucie meczu, Joan Capdevilla pięknym strzałem z woleja zdobył zwycięską bramkę dla Hiszpanów.

Hiszpania - Peru 2:1 (1:0)
1:0 - Villa 38'
1:1 - Regifo '74'
2:1 - Capdevila 90'

Sędzia: Dimitar Meckarovski (Macedonia).
Stadion: Nuevo Colombino, Huelva.
Widzów: 17.500.

Hiszpania: Casillas - Ramos, Puyol, Marchena, Capdevila - Iniesta (62' Cazorla), Xabi Alonso (46' Senna), Xavi (46' Fabregas), Silva (83' Garcia) - Villa (57' De la Red), Torres (46' Guiza).
Peru: Butron - Salas, Rodriguez (25' Villalta), Vilchez, Hernandez - Solano (90' Cevasco), Torres, Rinaldo Cruzado, Hidalgo (73' Neyra) - Guerrero, Chavez (66' Rengifo).