118229 miejsce

Sparingi zespołów piłkarskiej Ekstraklasy

• Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-02-10 11:32

Wyniki sparingów rozegranych w środę 9 lutego przez zespoły piłkarskiej Ekstraklasy.

Ruch Chorzów zremisował 0:0 w sparingu podczas zgrupowania w Turcji z beniaminkiem kazachskiej esktraklasy Wotokiem Ust – Kamienogorsk.

Jagiellonia Białystok - Zoria Ługańsk 1:2 (1:0)
Lider polskiej ekstraklasy Jagiellonia Białystok przegrała w sparingu z dwunastą drużyną ukraińskiej ekstraklasy Zorią Ługańsk 1:2 (1:0). Bramkę dla drużyny z Polski zdobył w 42. minucie Andrius Skerla. Oba gole dla zespołu z Ukrainy padły pod koniec spotkania, a zdobyli je Ołeksij Polanskyj w 77. minucie meczu i Franck Madou w 85. minucie.

Vitoria FC Setubal - Widzew Łódź 1:2 (1:1)
W sparingu rozegranym podczas obozu w Portugalii Widzew Łódź wygrał z trzynastą drużyną portugalskiej ekstraklasy Vitorią FC Setubal 2:1 (1:1). Bramki dla łódzkiego zespołu zdobyli Darvydas Sernas w 27. minucie z karnego oraz Rafał Grzelak w 71. minucie meczu. Jedynego gola dla Vitorii zdobył z rzutu karnego William.

Arka Gdynia - FK Senica 1:1 (0:0)
W meczu sparingowym rozegranym w Turcji Arka Gdynia zremisowała z wiceliderem słowackiej ekstraklasy FK Senica 1:1 (0:0). Bramkę dającą prowadzenie w meczu dla Arki zdobył Tadas Labukas w 58. minucie meczu, a wyrównał w 88. minucie Vratislav Gajdos.

Cracovia Kraków - Mashal Muborak 1:0 (1:0)
Cracovia Kraków wygrała w sparingu podczas zgrupowania w Turcji piąty zespół Ekstraklasy Uzbekistanu 1:0 (1:0). Bramkę, jak się okazało, na wagę zwycięstwa zdobył Saidi Ntibazonkiza w 39. minucie meczu.

Lechia Gdańsk - Tawrija Symferopol 1:2 (0:2)
W meczu kontrolnym rozgrywanym na obozie w Turcji Lechia Gdańsk przegrała z dziewiątą drużyną ukraińskiej ekstraklasy Tawriją Symferopol 1:2 (0:2). Bramkę dla Lechii zdobył w 75. minucie Bedi Buval. Oba gole dla Tawriji padły w pierwszej połowie meczu, a zdobyli je Maksym Feszczuk w 9. minucie meczu oraz Anton Szynder w 21. minucie spotkania.