119085 miejsce

Sparingi zespołów piłkarskiej ekstraklasy 29-30 stycznia 2011

Wyniki sparingów rozegranych podczas weekendu 29-30 stycznia 2011 przez zespoły piłkarskiej ekstraklasy.

1. Lech Poznań - FC Zestafoni 2:2 (1:1)
W kolejnym meczu sparingowym rozgrywanym podczas zgrupowania w Hiszpanii, Lech Poznań zremisował z liderem Gruzńnskiej ekstraklasy FC Zestafoni 2:2 (1:1). Bramki dla Polskiej drużyny zdobyli Vojo Ubiparip w 35 minucie meczu oraz Tomasz Mikołajczak w 76 minucie. Gole dla Gruzinów zdobywali Rati Cinamdzgwriszwili w 33 minucie meczu i Irakli Dzaria w 90 minucie spotkania.

2. Legia Warszawa - KamAZ Nabierieżne Czełny 2:2 (0:1)
Legia Warszawa w spotkaniu sparingowym rozgrywanym na Cyprze zremisowała z czwartą drużyną II ligi rosyjskiej KamAZ Nabierieżne Czełny 2:2 (1:1). Bramki dla zespołu ze stolicy Polski zdobyli Bruno Mezenga w 75 minucie spotkania oraz Sebastian Szałachowski w 84 minucie. Gole dla rosyjskiego klubu strzelili Michaił Pimienow w 6 minucie meczu i Iwan Łukjanow w 90 minucie.

3. Górnik Polkowice - Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)
W kontrolnym meczu rozgrywanym w Głogowie zespół Zagłębia Lubin wygrał 1:0 (1:0) z pierwszoligowym Górnikiem Polkowice. Jedyną bramkę meczu zdobył w 25 minucie meczu Dusan Dokic.

4. FC Hradec Kralove - Śląsk Wrocław 0:0
Śląsk Wrocław zremisował 0:0 z dwunastym zespołem czeskiej ekstraklasy FC Hradec Kralove. Sparing został rozegrany w Czechach.

5. Ruch Chorzów - Piast Gliwice 0:0
Ruch Chorzów bezbramkowo zremisował z Piastem Gliwice. W 56 minucie spotkania rzutu karnego dla Ruchu nie wykorzystał Marek Szyndrowski, który obronił testowany bramkarz Piasta Jaroslav Steinger.

6. Korona Kielce - GKS Bełchatów 3:1 (1:1)
Na boisku w Kielcach spotkały się dwa zespoły polskiej ekstraklasy - Korona Kielce oraz GKS Bełchatów. Gospodarze wygrali 3:1 (1:1) po bramkach Marcina Drzymonta w 7 minucie (gol samobójczy), Macieja Tataja w 68 minucie oraz Andradiny w 85 minucie spotkania. Jedyną bramkę dla GKS Bałechatów zdobył Maciej Małkowski w 30 minucie meczu.

7. Wisła Kraków - Valerengens IF 0:4 (0:2)
Dużą wpadkę zaliczyła Wisła Kraków w meczu sparingowym rozgrywanym w Hiszpanii. Mecz rozgrywany był w ramach Copa del Sol 2011. Krakowski zespół przegrał 0:4 (0:2) z wicemistrzem Norwegii Valerengens IF. Bramki dla Norwegów zdobyli Morten Berre w 35 minucie meczu, dwie Harmeet Singh w 45 i 65 minucie meczu oraz Håvard Nielsen w 60 minucie spotkania.