Sparingi zespołów piłkarskiej Ekstraklasy z 10 lutego

Wyniki sparingów rozegranych w czwartek 10 lutego przez zespoły piłkarskiej Ekstraklasy.

Marcin Kikut tym razem zapewnił wygraną Lechowi Poznań. Miejmy nadzieję, iż w spotkaniach Ligi Europejskiej również będzie kluczowym zawodnikiem. / Fot. Zakumk, domena publiczna, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Marcin_Kikut_(2009).jpg&filetimestamp=20101118210545Korona Kielce – Toboł Kostanaj 0:1 (0:1)
W meczu kontrolnym rozegranym na Cyprze Korona Kielce przegrała z mistrzem Kazachstanu Tobołem Kostanaj 0:1 (0:1). Jedyną bramkę w całym meczu zdobył z rzutu karnego Igor Jurin. Niestety ze względu na przepychankę między zawodnikami spotkanie zostało zakończone w 88. minucie.

Zagłębie Lubin – FC Hradec Kralove 3:3 (3:3)
W pierwszym dzisiejszym meczu sparingowym Zagłębie Lubin zremisowało 3:3 (3:3) z dwunastą drużyną czeskiej ekstraklasy FC Hradec Kralove. Bramki dla polskiego zespołu zdobyli Kamil Wilczek w 3. minucie meczu, Szymon Pawłowski w 19. minucie z karnego i Arkadiusz Woźniak w 28. minucie spotkania. Gole dla Czechów zdobyli Radek Voltr w 7. i 38. minucie spotkania oraz Marek Jandik w 10. minucie meczu.

Zagłębie Lubin – FC Spartak Trnava 2:4 (2:3)
W drugim dzisiejszym meczu kontrolnym rozegranym w Turcji Zagłębie Lubin przegrało 2:4 (2:3) z czwartą drużyną słowackiej ekstraklasy Spartakiem Trnava. Bramki dla Lubinian zdobyli Dominykas Galkevicius i Csaba Horvath. W barwach Spartaka Trnava gole strzelili Patrik Gross (dwie bramki), Koro Issa Kone i Ladislav Tomacek. Szkoleniowcem dzisiejszego przeciwnika Zagłębia Lubin jest były trener Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Ruchu Chorzów i Polonii Warszawa, Dusan Radolsky.

GKS Bełchatów – FC Slovan Liberec 1:2 (0:0)
Podczas zgrupowania na Cyprze GKS Bełchatów przegrał z siódmą drużyną czeskiej ekstraklasy Slavanem Liberec 1:2 (0:0). Wszystkie gole padły w drugiej połowie spotkania. Dla GKSu bramkę zdobył Pawieł Komołow, a dla Slovana Liberec Petr Papousek oraz Vojtech Hadascok. W 36. minucie spotkania Dawid Nowak nie wykorzystał rzutu karnego.

CF „OS Beleneses” – Widzew Łódź 1:1 (1:0)
W meczu sparingowym rozegranym w portugalskiej Lizbonie Widzew Łódź zremisował 1:1 (0:0) z trzynastą ekipą II ligi portugalskiej CF „Os Belenenses”. Pierwsza bramka padła w 19. minucie meczu. Jej zdobywcą dla CF „Os Belenenses” był Tiago Gomes. Wyrównującego gola strzelił w 73. minucie spotkania Souheil Ben Radhia.

Lech Poznań – NK Olimpija Ljubljana 1:0 (0:0)
Mistrz Polski Lech Poznań wygrał 1:0 (0:0) z siódmą drużyną słoweńskiej ekstraklasy NK Olimpija Ljubljana. Jedynego gola strzelił w 75. minucie Marcin Kikut. Spotkanie zostało rozegrane podczas zgrupowania drużyny Lecha w Turcji.