Sparingi zespołów piłkarskiej Ekstraklasy z 12 lutego

Wyniki sparingów rozegranych w sobotę 12 lutego przez zespoły piłkarskiej Ekstraklasy.

Euzebiusz Smolarek znowu strzela. / Fot. Olaf Nordwich, C.C. 2.0, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Euzebiusz_Smolarek_.jpg&filetimestamp=20071015190618Lech Poznań - Liteks Łowecz 0:2 (0:0)
Mistrz Polski podczas pobytu w Turcji przegrał z liderem bułgarskiej ekstraklasy Liteksem Łowecz 0:2 (0:0). Bramki dla przeciwnika Polaków strzelili Dejan Djermanovic w 53. minucie meczu oraz Pape Alioune Diouf w 84. minucie spotkania.

Górnik Zabrze - PFK Ołeksandrija 0:0
W pierwszym dzisiejszym sparingu Górnik Zabrze zremisował 0:0 z liderem drugiej ligi ukraińskiej PFK Ołeksandrija.

Górnik Zabrze - CSKA Sofia 0:0
Po raz drugi w sobotę 12.02 Górnik Zabrze zakończył mecz remisem 0:0. Tym razem przeciwnikiem zespołu z Zabrza był piąty zespół bułgarskiej ekstraklasy CSKA Sofia.

Widzew Łódź - FK Indija 0:1 (0:1)
Podczas zgrupowania w Hiszpanii Widzew Łódź przegrał w sparingu z dwunastą drużyną serbskiej ekstraklasy FK Indija 0:1 (0:1). Bramka dla Serbów padła po samobójczym trafieniu Sebastiana Madery w 11. minucie meczu.

Arka Gdynia - FK Ventspils 1:1 (0:1)
15. zespół polskiej ekstraklasy Arka Gdynia zremisowała 1:1 (0:1) z wicemistrzem Łotwy FK Ventspils. Bramkę dla łotewskich graczy zdobył w 40. minucie Michael Tukuta. Wyrównującego gola dla Arki strzelił w 60. minucie meczu Maciej Szmatiuk.

Polonia Warszawa - Łokomotiw Płowdiw 3:3 (1:1)
W meczu kontrolnym rozegranym podczas obozu w Hiszpanii Polonia Warszawa zremisowała 3:3 (1:1) z szóstą drużyną bułgarskiej ekstraklasy Łokomotiwem Płowdiw. Bramki dla polskiego zespołu zdobyli Adrian Mierzejewski w 42. minucie meczu, Milos Adamovic w 50. minucie oraz Euzebisz Smolarek w 60. minucie spotkania. Strzelcami goli dla Łokomotiwa byli Patrick Ogunsoto w 8. minucie meczu, Marin Kawdanski w 54. minucie oraz Christo Złatinski w 62. minucie z rzutu karnego.

Wisła Kraków - BATE Borysów 3:1 (2:0)
W swoim pierwszym meczu sparingowym podczas obozu w Hiszpanii Wisła Kraków wygrała z mistrzem Białorusi BATE Borysów 3:1 (2:0). Po pierwszej połowie Wiślacy prowadzili 2:0 po bramkach Patryka Małeckiego w 41. i 43. minucie meczu. W 66. minucie meczu trzeciego gola dla swojego zespołu strzelił Radosław Sobolewski. Jedyną bramkę dla Białorusinów zdobył w 90. minucie spotkania Filipp Rudik.

Jagiellonia Białystok - SK Sigma Ołomuniec 2:2 (2:1)
Przebywająca na obozie w Turcji Jagiellonia Białystok zremisowała 2:2 (2:1) z trzecią drużyną ligi czeskiej SK Sigma Ołomuniec. Obie bramki dla polskiego zespołu zdobył Ermin Seratlic w 5. i 28. minucie meczu. Strzelcami goli dla Sigmy Ołomuniec byli Pavel Dreksa w 27. minucie meczu oraz Tomas Janotka w 87. minucie z rzutu karnego.