Sparingi zespołów piłkarskiej Ekstraklasy z 13 lutego

Wyniki sparingów rozegranych w niedzielę 13 lutego przez zespoły piłkarskiej Ekstraklasy.

Zagłębie Lubin - Tawrija Symferopol 0:0
W swoim pierwszym dzisiejszym sparingu Zagłębie Lubin zremisowało 0:0 z dziewiątą drużyną ukraińskiej ekstraklasy Tawrija Symferopol. Spotkanie zostało rozegrane podczas zgrupowań obu zespołów w Turcji.

Śląsk Wrocław - FK Sloboda Sevojno 0:2 (0:0)
Dziewiąty zespół polskiej ekstraklasy Śląsk Wrocław przegrał 0:2 (0:0) z piątą drużyną serbskiej ekstraklasy FK Sloboda Sevojno. Oba gole dla Serbów padły w drugiej połowie meczu, a zdobyli je Gjorgji Tanusev w 63. minucie meczu oraz Dong Fangzhuo w 84. minucie spotkania. W Polsce znany jest strzelec drugiej bramki, ponieważ jeszcze niedawno występował w Legii Warszawa.

Lechia Gdańsk - Czarnomorec Odessa 3:1 (2:0)
Lechia Gdańsk pokonała czwartą drużynę ukraińskiej drugiej ligi Czarnomorec Odessa 3:1 (2:0). Bramki dla Lechii zdobyli Marcin Pietrowski w 4. minucie meczu, Abdou Razack Traore w 20. minucie oraz Vytautas Andriuskevicius w 60. minucie z rzutu karnego. Jedynego gola dla zespołu z Odessy strzelił Anatolij Didenko. Skala porażki mogła być mniejsza, gdyż Ihor Syłantijew nie wykorzystał rzutu karnego dla Czarnomorca.

Ruch Chorzów - FC Zbrojovka Brno 1:1
W meczu kontrolnym rozegranym podczas zgrupowania w Turcji Ruch Chorzów zremisował 1:1 (0:1) z przedostatnim zespołem czeskiej ekstraklasy FC Zbrojovka Brno. Od 15. minuty meczu Czesi prowadzili 1:0. Bramkę wyrównującą zdobył w 55. minucie Arkadiusz Piech.

Zagłębie Lubin - SK Slovan Bratyslawa 1:4 (0:2)
W drugim meczu kontrolnym rozegranym w niedzielę 13.02. Zagłębie Lubin przegrało 1:4 (0:2) z piątą drużyną słowackiej ekstraklasy SK Slovan Bratysława. Jedyną bramkę dla Lubinian zdobył David Abwo w 75. minucie meczu. Strzelcami goli dla Slovana byli Igor Zofcak w 10. minucie z rzutu karnego i w 44. minucie, Kresimir Kordic w 60. minucie meczu oraz Juraj Halenar w 72. minucie również z rzutu karnego.