Sparingi zespołów piłkarskiej Ekstraklasy z 17 lutego

Wyniki sparingów rozegranych w czwartek 17 lutego przez zespoły piłkarskiej Ekstraklasy.

Obecny trener Śląska Wrocław Orest Lenczyk nie może być zadowolony z postawy swoich podopiecznych. / Fot. Makosch Amadeusz, Licencja GNU 1.2Śląsk Wrocław - Urał Swierdłowskaja Obłast 0:3 (0:0)
Podczas zgrupowania na Cyprze Śląsk Wrocław przegrał 0:3 (0:0) z siódmą drużyną II ligi rosyjskiej Urał Swierdłowskaja Obłast.

Lechia Gdańsk - Petrolul Ploiesti 0:0
Zespół Lechii Gdańsk zremisował 0:0 z drugim zespołem drugiej grupy rumuńskiej II ligi Petrolulem Ploiesti. Sparing został rozegrany podczas obozu w Turcji.

Ruch Chorzów - Mashal Muborak 3:0 (3:0)
W sparingu rozegranym w Turcji Ruch Chorzów wygrał 3:0 (3:0) z piątą drużyną ekstraklasy Uzbekistanu Mashalem Muborak. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie meczu, a ich zdobywcami byli Sebastian Olszar w 4. minucie meczu, Marek Szyndrowski w 6. minucie oraz Arkadiusz Piech w 18. minucie spotkania.

Górnik Zabrze - Nasaf Qarshi 1:3 (1:0)
Górnik Zabrze przegrał z trzecią drużyną ekstraklasy Uzbekistanu Nasag Qarshi 1:3 (1:0). Do przerwy Polacy prowadzili 1:0 po bramce Michala Gasparika w 27. minucie meczu. W drugiej połowie zawodnicy z Uzbeksitanu byli jednak bezlitośni i pokonali Zabrzan 3:1.

Cracovia Kraków - Szachtior Karaganda 1:0 (0:0)
W meczu kontrolnym rozegranym podczas zgrupowania w Turcji Cracovia Kraków pokonała 1:0 (0:0) szóstą ekipę ekstraklasy Kazachstanu Szachtior Karaganda. Bramka dla zespołu z Polski padła po samobójczym trafieniu zawodnika Szachtioru w 85. minucie meczu.