Sparingi zespołów piłkarskiej Ekstraklasy z 19 lutego

Wyniki sparingów rozegranych w sobotę 19 lutego przez zespoły piłkarskiej Ekstraklasy.

Zespół występujący na tym stadionie, czyli Wisła Kraków zdecydowanie wygrywa w ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Turcji. / Fot. Stadion.expert, Licencja GNU 1.2Zagłębie Lubin - Lechia Zielona Góra 5:0 (2:0)
Zagłębie Lubin wygrało mecz kontrolny z drugoligową Lechią Zielona Góra 5:0 (2:0). Strzelcami bramek dla zespołu z Lubina byli Csaba Horváth w 8. minucie meczu, Dawid Plizga w 31. minucie, Michał Stasiak w 49. minucie, Arkadiusz Woźniak w 80. minucie oraz David Abwo w 84. minucie spotkania.

Legia Warszawa - Olimpia Elbląg 2:2 (1:0)
W pierwszym dzisiejszym sparingu Legia Warszawa zremisowała w Warszawie z drugoligową Olimpią Elbląg 2:2 (1:0). Bramki dla Legionistów zdobyli Michał Efir w 20. minucie meczu oraz Sebastian Szałachowski w 52. minucie spotkania. Olimpia Elbląg dwa razy doprowadzała do remisu za sprawą Kamila Jackiewicza w 46. minucie emczu oraz Andrzeja Martwijówa w 56. minucie spotkania.

Legia Warszawa - Widzew Łódź 3:1 (3:0)
W drugim dzisiejszym meczu kontrolnym Legia Warszawa wygrała z Widzewem Łódź 3:1 (3:0). Dwie bramki dla Warszawiaków zdobył nowy nabytek zespołu Michal Hubnik w 6. i 28. minucie meczu. Trzeciego gola zdobył Alejandro Cabral w 35. minucie spotkania. Jedyną bramkę dla Widzewa strzelił Mindaugas Panka w 46. minucie meczu.

GKS Bełchatów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0
GKS Bełchatów bezbramkowo zremisował na własnym stadionie z pierwszoligowym Podbeskidziem Bielsko-Biała

Korona Kielce - Łódzki KS 1:2 (0:0)
Występująca w ekstraklasie Korona Kielce przegrała z liderem I ligi Łódzkim Klubem Sportowym 1:2 (0:0). Bramki dla zespołu z Łodzi zdobyli Marcin Mięciel 50. minucie meczu oraz Krzysztof Mączyński w 67. minucie spotkania. Jedynego gola dla Korony strzelił w 74. minucie meczu Jacek Markiewicz. W 90. minucie rzutu karnego dla Korony Kielce nie wykorzystał Maciej Tataj.

Polonia Bytom - Piast Gliwice 0:0
Zespół z Ekstraklasy Polonia Bytom zremisowała 0:0 z pierwszoligowym Piastem Gliwice. Sparing rozegrany został na stadionie w Bytomiu.

Wisła Kraków - Daugava Daugavpils 4:1 (3:0)
W ostatnim meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Turcji Wisła Kraków wygrała z czwartą ekipą łotewskiej ekstraklasy Daugavą Daugavpils 4:1 (3:0). Bramki dla krakowskiego zespołu zdobyli Patryk Małecki w 27. minucie meczu, Łukasz Garguła w 35. i 39. minucie spotkania oraz Kew Jaliens w 69. minucie meczu. Honorowe trafienie dla łotewskiego zespołu zdobył w 89. minucie Valerijs Afanasjevs.