62961 miejsce

Sparingi zespołów piłkarskiej Ekstraklasy z 5 lutego

Wyniki sparingów rozegranych w sobotę 5 lutego przez zespoły piłkarskiej Ekstraklasy.

Euzebisz Smolarek zdobył zwycięską bramkę dla Polonii Warszawa w meczu z Zienitem Sankt Petersburg. / Fot. Olaf Nordwich, Licencja GNU 2.1, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Euzebiusz_Smolarek_.jpg&filetimestamp=20071015190618Internacional Club Almancil - Widzew Łódź 0:6 (0:1)
W meczu sparingowym rozgrywanym w Portugalii Widzew Łódź pokonał 6:0 (1:0) portugalski zespół złożony z najbardziej utalentowanych młodych piłkarzy regionu. Spotkanie zostało zakończone pięć minut przed czasem, ze względu na ostrą grę graczy z Portugalii. Bramki dla Widzewa zdobyli Velibor Duric w 25 minucie spotkania, Darvyfas Sernas 50 i 73, Mindaugas Panka 58, Nika Dzalamidze 75 oraz Paul Grischok w 77 minucie meczu.

Ruch Chorzów - Dolcan Ząbki 1:0 (0:0)
W sparingu rozgrywanym na bocznym boisku Stadionu Śląskiego Ruch Chorzów pokonał pierwszoligowy Dolcan Ząbki 1:0 (0:0). Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 85 minucie Arkadiusz Piech.

Śląsk Wrocław - Łódzki KS 1:0 (0:0)
Występujący w ekstraklasie Śląsk Wrocław pokonał 1:0 (0:0) pierwszoligowy ŁKS Łódź. Jedyną bramkę w meczu zdobył Waldemar Sobota w 53 minucie meczu. Sparing został rozegrany w Jarocinie.

Polonia Warszawa - Zienit Sankt Petersburg 1:0 (1:0)
W półfinale turnieju Marabella Cup 2011 zespół Polonii Warszawa pokonał mistrza Rosji Zienit Sankt Petersburg 1:0 (1:0). Zwycięską bramkę dla Warszawiaków zdobył w 9 minucie Euzebiusz Smolarek. W finale całego turnieju "Czarne Koszule" zmierzą się z Dniprem Dniepropietrowsk.