Sparingi zespołów piłkarskiej Ekstraklasy z 6 lutego

Wyniki sparingów rozegranych w niedzielę 6 lutego przez zespoły piłkarskiej Ekstraklasy.

Siergiej Kriwiec był jednym ze strzelców bramek w zwycięskim meczu Lecha. / Fot. Klapi, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Siarhiej_Krywiec_2010.jpg&filetimestamp=20100719220759GKS Bełchatów – Otelul Galati 0:6 (0:2)
W meczu sparingowym rozgrywanym na Cyprze, GKS Bełchatów przegrał 0:6 (0:2) z liderem rumuńskiej ekstraklasy Otelulem Galati. Bramki dla zespołu z Rumunii strzelali: Gabriel Giurgiu w 38 minucie meczu, Laurentiu Iorga 39 i Marius Pena w 47, 50, 81 i 84 minucie meczu. Dodatkowo w 68 minucie spotkania rzut karny spudłował John Ibeh (Otelul Galati)

Lech Poznań – Steaua Bukareszt 2:1 (2:0)
Mistrz Polski Lech Poznań wygrał z siódmą drużyną rumuńskiej ekstraklasy Steauą Bukareszt 2:1 (2:0). Bramki dla Lecha strzelili Artjoms Rudnevs w 8 minucie spotkania oraz Siergiej Kriwiec w 40 minucie meczu. Kontaktowego gola zdobył w 51 minucie Banel Nicolita. Sparing został rozegrany podczas zgrupowania Lecha w Turcji.

Cracovia Kraków – FC Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)
W meczu sparingowym rozegranym w Turcji Cracovia Kraków pokonała 1:0 (0:0) przedostatnią drużynę czeskiej ekstraklasy FC Zbrojovka Brno. Zwycięskiego gola zdobył w 55 minucie spotkania Bojan Puzigaca.

Korona Kielce – Dinamo Moskwa 0:1 (0:0)
W meczu kontrolnym rozegranym na Cyprze Korona Kielce przegrała z siódmym zespołem rosyjskiej ekstraklasy 0:1 (0:0). Bramka dla rosyjskiego zespołu padła po rzucie karnym w 64 minucie meczu, a strzelił ją Fiodor Smołow.

Arka Gdynia – Zoria Ługańsk 0:2 (0:1)
Podczas zgrupowania w Turcji Arka Gdynia przegrała w sparingu 0:2 (0:1) z dwunastą ekipą ukraińskiej ekstraklasy Zorią Ługańsk. Zdobywcami bramek dla ukraińskiego zespołu byli Serhij Siluk w 22 minucie meczu oraz Ołeksandr Kasjan w 66 minucie spotkania.