Sparingi zespołów piłkarskiej Ekstraklasy z 8 lutego

Oto wyniki sparingów rozegranych we wtorek 8 lutego przez zespoły piłkarskiej Ekstraklasy.

Polonia Warszawa najlepiej ze wszystkich zespołów ekstraklasy prezentuje się w sparingach. Czyżby było to ostrzeżenie o dużej formie graczy z ulicy Konwiktorskiej? / Fot. Enejsi, Licencja GNU 1.2, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Kamiennapolonia.jpg&filetimestamp=20080604150140Polonia Bytom - Universitatea Cluj 1:0 (0:0)
Podczas zgrupowania w Turcji Polonia Bytom wygrała w sparingu z trzynastą drużyną rumuńskiej ekstraklasy Universitatea Cluj 1:0 (0:0). Jedyną bramkę w meczu zdobył Robert Wojsyk w 60. minucie spotkania.

Górnik Zabrze - Szachtior Karaganda 2:1 (0:1)
W pierwszym dzisiejszym sparingu Górnik Zabrze pokonał szósty zespół ekstraklasy Kazachstanu Szachtior Karaganda 2:1 (0:1). Do przerwy Polacy przegrywali po bramce Margułana Jerikowa w 34. minucie meczu. W drugiej połowie Górnik wziął się za odrabianie straty i w 56. minucie spotkania Grzegorz Bonin wyrównał na 1:1. Zwycięską bramkę zdobył w 88. minucie Adrian Świątek.

Górnik Zabrze - Szachtior Karaganda 0:3 (0:1)
Drugie dzisiejsze sparingowe spotkanie Górnik Zabrze również rozegrał z zespołem z Kazachstanu. Wynik tego meczu był jednak zupełnie inny, gdyż Zabrzanie przegrali 0:3.

Korona Kielce - FC Tatran Presov 3:3 (1:0)
W meczu kontrolnym rozegranym na Cyprze Korona Kielce zremisowała 3:3 (2:0) z przedostatnią drużyną słowackiej ekstraklasy FC Tatran Presov. Zespół z Kielc prowadził już 3:0 po bramkach Emanuela w 8. i 30. minucie meczu oraz Pawła Golańskiego, który wykorzystał rzut karny w 58. minucie spotkania. Gole dla słowackiego zespołu zdobyli Tomas Josl w 73. minucie meczu (rzut karny) i Lubos Belejik w 82. i 88. minucie spotkania.

Zagłębie Lubin - Worskła Połtawa 2:1 (0:1)
Zespół Zagłębia Lubin pokonał 2:1 (0:1) ósmą drużynę ukraińskiej ekstraklasy Worskła Połtawa. Bramki dla Zagłębia zdobyli Dusan Dokic w 60. minucie meczu oraz Mateusz Bartczak w 87. minucie. Jedyną bramkę dla zespołu z Ukrainy zdobył Dmytro Jesin w 37. minucie spotkania.

Polonia Warszawa - Dnipro Dniepropietrowsk 0:0 (karne 5:6)
Polonia Warszawa przegrała 5:6 w rzutach karnych w finale turnieju Marabella Cup 2011. W finale zmierzyli się z czwartym zespołem ukraińskiej ekstraklasy Dniprem Dniepropietrowsk. W regulaminowym czasie gry padł remis 0:0 i w związku z tym o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. Pewnymi wykonawcami byli Łukasz Trałka, Euzebiusz Smolarek, Tomasz Brzyski, Paweł Wszołek i Milos Adamovic. Jedyny błąd popełnił Łukasz Piątek, który wykorzystali gracze Dnipra wygrywając finał.

Legia Warszawa - Łokomotiw Moskwa 2:1 (0:1)
W pierwszym sparingu rozgrywanym podczas zgrupowania w Hiszpanii Legia Warszawa pokonała piąty zespół rosyjskiej ekstraklasy Łokomotiw Moskwa 2:1 (0:1). Przez większą część spotkania prowadził zespół z Rosji po bramce Dmitrija Syczowa w 11. minucie meczu. Legia odmieniła losy spotkania dwoma szybkimi ciosami, które zadali Ivica Vrdoljak i Takesure Chinyama odpowiednio w 73. i 77. minucie meczu.