Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

108882 miejsce

"Sparta" uratowana. 32 osoby ocalone przez Koreańczyków

Rosyjski trawler "Sparta", ponad tydzień temu utknął na Morzu Rossa niedaleko Antarktydy. Na pokładzie znajdowały się 32 osoby, które musiały zmagać się z poważnym uszkodzeniem w burcie. Z pomocą przyszła dopiero załoga południowokoreańskiego lodołamacza "Araon".

Trawler "Sparta" / Fot. EPA/ARNE SCHWENKTrawler (statek rybacki przystosowany do połowu ryb przy pomocy specjalnych sieci znajdujących się za statkiem - przyp. red.) "Sparta" został poważnie uszkodzony (dziura w burcie o średnicy około 30 centymetrów) w nocy z 15 na 16 grudnia br. niedaleko wybrzeża Antarktydy, prawdopodobnie wskutek zderzenia z górą lodową - informuje tvn24.pl

Na pokładzie znajdowały się 32 osoby, którym udało się "ochronić" trawler przed zatonięciem. Załoga doprowadziła do tego, że statek mimo przechyłu, dopłynął do ogromnej tafli lodu, aby w razie zatonięcia, rybacy mogli opuścić pokład w miarę bezpiecznie. Przez długi okres, nikt nie był w stanie zapewnić pomocy rosyjskiej jednostce, ponieważ skutecznie "chroniła" ją gruba warstwa lodu. Jedzenie oraz prowizoryczne środki służące do naprawy statku, zrzucane były z nowozelandzkich samolotów wojskowych.

 / Fot. EPA/ARNE SCHWENKNie wiadomo, jak długo członkowie załogi rosyjskiej jednostki, byliby uwięzieni w tej lodowej pułapce, gdyby nie interwencja południowokoreańskiego "Araona". Lodołamacz dotarł do "Sparty", a koreańscy marynarze od razu rozpoczęli proces naprawy dziury w burcie statku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.