Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18794 miejsce

Spartanie zdominowali maraton w Łodzi

15 kwietnia o godzinie 9 wystartował "Łódź Maraton - dbam o zdrowie". Maraton zdominowali Spartanie, którzy biegli i robili show, a wszystko to dlatego, żeby pomóc chorej dziewczynce.

Maraton Łódź dbam o zdrowie / Fot. Weronika TomaszewskaWydarzenie to było świetną okazją nie tylko do sprawdzenia swojej kondycji oraz weryfikacji wielotygodniowych przygotowań. Był to także doskonały moment, aby pomóc innym. Łódzkie wydarzenie wzorowane jest na londyńskim maratonie, którego uczestnicy swoje przygotowania i udział w biegu łączą ze zbiórką pieniędzy na wybrany cel społeczny.

Łódź Maraton Dbam o zdrowie Spartanie w akcji / Fot. Weronika TomaszewskaBiegam–pomagam to akcja, w którą zaangażować się mogą wszyscy znajomi biegaczy. Na stronie głównej sportowego wydarzenia www.lodzmaraton.pl znajduje się zakładka Biegam – pomagam, w której odnaleźć można wszystkie szczegóły. Chodzi o to, aby założyć swój sportowy profil na stronie www.domore.pl, opisać swoje przygotowania, można zamieścić także zdjęcie. Biegacz wskazuje, dla jakiej organizacji chce zbierać datki. Kolejne wpływające kwoty są niezwykle motywujące, a świadomość, że pieniądze trafiają do organizacji, która potrzebuje wsparcia – daje ogromną satysfakcję.

Wolontariusze Fundacji Dom w akcji / Fot. Weronika TomaszewskaJedną z organizacji, dla której można zbierać pieniądze w ramach akcji Biegam – pomagam, jest Dom w Łodzi. Jest to pierwszy i jedyny Dom Dziecka w Polsce, w którym mieszkają dzieci niepełnosprawne. W chwili obecnej przebywa w nim dziewięcioro dzieci w wieku od 2,5 do 16 lat. „Podczas maratonu będziemy wspólnie z dzieciakami kibicować przy ul. Krzemienieckiej. Dla dzieci wydarzenie to jest szczególne, ponieważ mogą tego dnia poczuć, że są w ważnym miejscu i momencie, mogą spotkać ludzi z pasją, poczuć, że uczestniczą w wielkim wydarzeniu. Każda zebrana przez sportowców kwota jest dla nas ważna i bardzo potrzebna i z góry dziękujemy wszystkim biegaczom za pomoc i zaangażowanie” – mówi Weronika Tomaszewska z Fundacji Dom w Łodzi. Łódź maraton / Fot. Weronika TomaszewskaZałożenie swojego profilu na www.domore.pl nic nie kosztuje, nie trzeba deklarować wpływu żadnych kwot, a te, które uda się zebrać, nie wymagają żadnych skomplikowanych rozliczeń. Wszystkie trafią na konto Fundacji. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Założenie profilu trwa zaledwie chwilę, a efekty działań mogą dać wiele radości zarówno biorącym udział w biegu, jak i dzieciom, do których trafią pieniądze. Maraton się zakończył, ale kwestować można nadal.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.