Facebook Google+ Twitter

SPEC sprzedany. PiS: Czy warszawiaków czekają podwyżki za ciepło?

Największa prywatyzacja w historii Warszawy budzi liczne kontrowersje. Czy w związku z kupnem przez francuską firmę "Dalkia" Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (SPEC) mieszkańcom stolicy grożą podwyżki? Ratusz kłóci się z politykami SLD i PIS.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Bios, licencja CC. 3.0Jak informuje tvnwarszawa.pl, francuski koncern "Dalkia" jest nowym właścicielem SPEC - spółki, która dostarcza ciepło do większości domów w Warszawie. W historii miasta to największa taka transakcja -za sprzedaż 85 proc. akcji Urząd Miasta zarobi 1,44 mld zł. Pozostałe 15 proc. akcji jest przeznaczone dla pracowników spółki. Natomiast ratusz, aby mieć udział w radzie nadzorczej, zostawił sobie jedną akcję.

Umowa, którą podpisała "Dalkia", mówiła m.in. o tym, że nowy właściciel zobowiązuje się nie sprzedać nabytych akcji przez 10 lat, a w ciągu 7 lat zainwestuje w spółkę minimum miliard zł. "Dalia" musi też płacić podatki w Polsce.

Opozycja: będą podwyżki za ciepło


Politycy SLD i PIS już od dawna byli przeciwni prywatyzacji SPEC. SLD zbierało nawet podpisy pod wnioskiem o referendum w tej sprawie. Jednak radnym nie udało się zabrać w wyznaczonym terminie 130 tysięcy podpisów.

Oddzielnie podpisy zaczęło zbierać PIS, pytając jednocześnie warszawiaków o podwyżki cen biletów ZTM, odprowadzanie ścieków oraz o opłaty za wodę i za żłobki. Politycy PIS mają czas do 2 sierpnia, ale ze względu na podpisaną już wstępną umowę sprzedaży SPEC, inicjatywa jest już "przeterminowana".

Czytaj także: Podwyżki w stolicy. "Warszawa to miasto dla ludzi, którzy mają dużo pieniędzy"

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Już podwyżka
 • Już podwyżka
 • 29.07.2011 16:52

Trzy dni po podpisaniu umowy o sprzedaży dostałem podwyżkę cen ze specu ,haha, trzy dni!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Benzyna w sposób nie uzasadniony drożeje, naród ogłupiony nie protestuje tylko płaci, gdzie jest UOKiK. To czemu temu ciemnemu ludkowi nie zafundować następnej podwyżki za ciepłą wodę, ogrzewanie i tak w milczeniu zapłaci. A skargi to niech zanosi do Boga. Bo nikt inny w obronę tego ciemnego ludka nie weźmie bo i dlaczego. Transformację w z 1989 wrzucono na barki ciemnego ludka, to i teraz z kryzysu na jego barkach rząd wyjdzie z tarczą. A Wałęsa będzie się chełpił ile to on narobił, tylko pytanie gdzie dokładnie. A może w spodnie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
andrzej popapraniec
 • andrzej popapraniec
 • 27.07.2011 20:44

Moze warszawiacy sie opamietaja i popaprancow przestana popierac w wyborah chyba ze razem z p.prezydent chca ja wysprzedac.

Komentarz został ukrytyrozwiń
andrzej popapraniec
 • andrzej popapraniec
 • 27.07.2011 20:38

dobrze sie dzieje w warszawie bo ciagle wierza w PO nie mowiac o prezydent

Komentarz został ukrytyrozwiń
BRAWO, BRAWO
 • BRAWO, BRAWO
 • 27.07.2011 15:47

I bardzo dobrze niech PO posprzedaje wszystko i wtedy rąbną takie podwyżki, że Warszawiacy się ockną ale będzie za późno. Tak dalej, na wyborach głosujcie znów na PO to poumieracie z głodu. Nie na darmo Żydki się śmieją z Was "nasze ulice, nasze kamienice a Wasze piwnice" GRATULUJE ROZUMU.

Komentarz został ukrytyrozwiń
koniec świta
 • koniec świta
 • 27.07.2011 15:20

Czy w tym kraju wszystko musi być sprzedane???

Komentarz został ukrytyrozwiń
xyz
 • xyz
 • 27.07.2011 13:10

Oczywiście że czekaja i to rok w rok. Doświadczyłem tego na własnej skórze w innym mieście po sprzedaży wodociągów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hahaha
 • Hahaha
 • 27.07.2011 12:41

Brawo PO! Sprzedaliśmy właśnie jedną z niewielu spółek, które przynosiły zyski. Gratulacje za to i za piękny szach-mat, w postaci uprzedzenia wyników referendum PiS (o SLD, które nie dało rady nie wspominam).
RZĄDŹMY TAK KRAJEM DALEJ, A BĘDZIE MIŁO:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.