Facebook Google+ Twitter

Specjaliści walczą, by szkoła uczyła seksu

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-01-21 10:27

Seksuolodzy, naukowcy, nauczyciele i organizacje pozarządowe będą razem walczyć o edukację seksualną w szkołach.

 / Fot. Mateusz Wróblewski/POLSKAObiecują rzetelny program lekcji o seksie i nacisk na polityków podczas osobistych spotkań. Posłowie usłyszą o rosnącej liczbie nastolatek w ciąży (dwa lata temu prawie 300 dziewczynek w wieku 15 lat i młodszych zaszło w ciążę) i coraz niższym wieku inicjacji seksualnej (16 proc. dziewcząt i 27 proc. chłopców rozpoczyna współżycie seksualne, mając mniej niż 15 lat).

Pod zawartym wczoraj porozumieniem podpisali się m.in. znani seksuolodzy - Zbigniew Lew-Starowicz, Andrzej Depko i Zbigniew Izdebski, prof. Magdalena Środa, etyk z Uniwersytetu Warszawskiego, liczący 300 tys. członków Związek Nauczycielstwa Polskiego i kilkanaście organizacji m.in. Fundacja Dzieci Niczyje, Fundacja Promocji Zdrowia Seksualnego, Towarzystwo Rozwoju Rodziny.

Jeszcze w tym tygodniu działacze nowego porozumienia wystąpią o spotkanie z minister edukacji Katarzyną Hall. - Edukacja seksualna nie może być traktowana jako zbiór informacji o technikach seksualnych. To wiedza o zapobieganiu chorobom przenoszonym drogą płciową, o postawach asertywnych, czyli mówieniu "nie" w relacjach seksualnych, o budowaniu więzi emocjonalnej między partnerami - mówi prof. Środa.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.