Facebook Google+ Twitter

Specjalna kabina umożliwi palenie w miejscach publicznych

W jednej z łódzkich restauracji zostanie zamontowana specjalna kabina dla palaczy. Jest ona zbudowana ze szkła o grubości ośmiu milimetrów, pochłania 120 metrów sześciennych dymu na godzinę. / Fot. Janusz Kubik
Kabina zmieści maksymalnie 3-4 osoby. Jest ciekawym rozwiązaniem dla restauracji, które od 15 listopada będą musiały wydzielić dla palaczy osobne, wentylowane pomieszczenie. W przypadku małych lokali taki wymóg jest nie do spełnienia. Oznacza to dla nich przymus wprowadzenia całkowitego zakazu palenia.

Kabina potrafi zneutralizować zapach 15 tys. papierosów. W jej wnętrzu znajduje się specjalna popielniczka z zapadnią, dzięki której kolejni palacze nie będą oddawali się swojemu rytuałowi patrząc na stertę niedopałków.

Najciekawsza jest konstrukcja kabiny. Jest ona z jednej strony otwarta. Czterostopniowe filtry pochłaniają skutecznie dym papierosowy, a powietrze jest jonizowane - donosi Express Ilustrowany.

Koszt kabiny to 11 tys. złotych netto.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

ula
 • ula
 • 10.03.2011 14:13

Ta kabina nie spełnia wymogów ustawy polecam nasze rozwiązania.
Pozwalamy sobie przedstawić ofertę specjalną rozwiązującą powstały ogólnopolski problem z realizacją USTAWY z dnia
8 kwietnia 2010 r.o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
Naszą misją jest tworzenie efektywnych stref dla palących, w taki sposób aby wyeliminować bierne palenie i zapewnić komfort pracy wszystkim pracownikom turystom, bez względu na ich stosunek do palenia. Dbamy o ochronę środowiska poddając utylizacji niedopałki oraz substancje smoliste przechwycone przez filtry w procesie filtracji.
SMOKING BOX -
W celu pomocy w rozwiązaniu tego problemy staliśmy się jedynym, najtańszym dystrybutorem kabin dla palaczy i absorberów dymu tytoniowego w Polsce, poniżej cen producentów , pełnym serwisem, dostawami do klienta, częściami wymiennymi itd.
Wymagania dla tych urządzeń są rygorystyczne: atesty PZH, spełnianie norm UE, badania ITB, certyfikaty unijne , dopuszczenia itd, 10 krotna wymiana powietrza,
Nasze kabiny i absorbery spelniają takie wymagania.
Wysoka skuteczność oferowanych przez nas urządzeń oraz profesjonalna obsługa klientów pozwoliła nam na uzyskanie znacznej przewagi konkurencyjnej nad innymi firmami z branży.
Wszystkim klientom zapewniamy kompleksową obsługę serwisową naszych urządzeń.
e-mail doradca36@wp.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
Palacz
 • Palacz
 • 11.02.2011 21:00

Zgadzam sie z WP sam zamówiłem palarnie ze strony smokecenter.pl i jestem zadowolony. Polecam wszystkim Ps. zamówiłem oczywiście do biura nie domu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
WP
 • WP
 • 15.01.2011 15:58

Bardzo fajna kabina i wbrew temu co sie wypisuje jest zgodna z prawem :) sugeruje dokładnie czytać ustawe. Na stronie www.smokecenter.pl można znaleść takie Palarnie

Komentarz został ukrytyrozwiń
bolo
 • bolo
 • 14.11.2010 21:53

Hd sam jestes cpun i to ciebie powinni izolowac

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek UK
 • Marek UK
 • 11.11.2010 22:46

"Jest ona z jednej strony otwarta." Współczuję właścicielowi lokalu, że nie doczytał ustawy ! Żenujące. Ale nie zrobili tego i pismacy. Więc wyręczę - choć każdemu polecam treść Ustawy ! Palarnia NIE MA PRAWA być otwarta! Musi być zamknięta z każdej strony. W przeviwnym razie jest to naruszenie prawa i taka samowolka szybko zostanie zakwestionowana przez Sanepid. Jeśli coś takiego zobaczę - osobiście zawiadomię stosowne służby. Zero tolerancji dla tzw. "palaczy" !

Komentarz został ukrytyrozwiń
HD
 • HD
 • 11.11.2010 22:40

Dla mnie każdy palacz to ćpun. Powinni być przymusowo leczeni lub izolowani od zdrowego społeczeństwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To wygląda jak klatka lub akwarium, nie wiem czy takie palenie papierosa sprawi palaczowi przyjemność. To tak jakby palił w WC. Kiedyś sama paliłam i wiem na czym smak papierosa polega. Mam nadzieję, że wielu palaczy to odstraszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
icek z PO
 • icek z PO
 • 11.11.2010 15:51

a kaczory przyjdą z puszką Cyklonu B

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 11.11.2010 15:49

panie gdak, NARÓD pana widzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 11.11.2010 15:48

dla wysłanników z PO takich jak Ryszard C., szkło o grubości 8mm nie stanowi problemu. przyjdą z granatem, miotaczem ognia lub tym podobnym gadgetem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.