Facebook Google+ Twitter

Specjalne wydanie „Spot On” na Konferencję Katedr Finansowych

Dziewięć prac autorów akademickich, prowadzących badania i dydaktykę z zakresu finansów publicznych, bankowości i rynków finansowych, przygotowanych na Konferencję Katedr Finansowych znalazło się w specjalnym wydaniu wrześniowego Spot On.

 / Fot. OFW tym wydaniu odpowiedzi na pytania nurtujące świat finansów poszukują Małgorzata Zaleska, Małgorzata Bombol i Jan Koleśnik ze Szkoły Głównej Handlowej, Jan Czekaj i Stanisław Owsiak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Jerzy Żyżyński z Uniwersytetu Warszawskiego, Jan Monkiewicz z Politechniki Warszawskiej, Monika Marcinkowska z Uniwersytetu Łódzkiego, Jerzy Węcławski z UMCS w Lublinie i Leszek Dziawgo z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

• Narzędzia polityki monetarnej i fiskalnej oraz relacje między nimi, okazały się nieskuteczne w okresie kryzysu, wpędzając wiele krajów w trwałą recesję. Pora na przemyślenie założeń – piszą profesorowie Jan Czekaj i Stanisław Owsiak.
• Współczesny świat sektora finansowego, w którym „finanse finansują głównie finanse” wymaga sięgnięcia głębiej do natury pieniądza. Ten świat stał się gigantyczną hydrą oplatającą mackami zglobalizowaną gospodarkę – jest tworem globalizacji, żywi się nią i zarazem ją wzmacnia i potęguje – Jerzy Żyżyński
• Małgorzata Bombol: Wyniki badań potwierdzają, że żyjemy w społeczeństwie materialistycznym.
• Małgorzata Zaleska: Chociaż na razie stopy procentowe spadają, już teraz trzeba myśleć o skutkach ich wzrostu.
• Leszek Dziawgo: Ryzyko polityczne należy uznać za jedno z największych zagrożeń dla współczesnej gospodarki. Jakość decyzji, ich przewidywalność, okres i zasięg oddziaływania są kluczowe.
• Banki zawiniły, ubezpieczenia cierpią – Jan Monkiewicz, były prezes PZU o nowych regulacjach dla instytucji finansowych.
• Jerzy Węcławski: Wzrost małych firm rodzinnych jest stosunkowo słaby, duże notują lepszą dynamikę. Firma rodzinna musi dążyć do wielkości.
• Dla przetrwania banków kluczowe znaczenie będzie miało to, czy będą postrzegane jako partnerzy. Rozwój nowych technologii powoduje bowiem, że banki przestają być niezbędne – ich funkcje mogą być wykonywane przez inne podmioty – pisze Monika Marcinkowska.

27 numer Magazynu Spot On można bezpłatnie pobrać na telefony, tablety, PC:

https://itunes.apple.com/pl/app/magazyn-spot-on/id664651934?mt=8
http://www.e-kiosk.pl/
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.nbp.spoton.android&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInBsLm5icC5zcG90b24uYW5kcm9pZCJd
http://www.nexto.pl/
czytać na komputerze stacjonarnym

***
Magazyn Spot On przygotowuje redakcja serwisu ekonomicznego ObserwatorFinansowy.pl. Misją portalu jest prezentacja i popularyzacja pogłębionej wiedzy i myśli ekonomicznej w obszarach makroekonomii, szeroko rozumianych finansów publicznych oraz rynków finansowych. Na jego łamach zamieszczane są autorskie publikacje polskich i zagranicznych ekonomistów i dziennikarzy. Spot On, podobnie jak ObserwatorFinansowy.pl, jest przedsięwzięciem niekomercyjnym, nie zawiera reklam, wszystkie wydania są dostępne bezpłatnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.