Facebook Google+ Twitter

Specjalnie dla Wiadomości24.pl. Prezydent Sieradza podsumowuje miniony rok

Przeprowadziłem wywiad z panem Jackiem Walczakiem prezydentem Sieradza. Pytałem głównie o miniony rok i plany na rok obecny.

Prezydent Jacek Walczak podczas wywiadu / Fot. Piotr Andrzejak Początek nowego roku skłania do dokonywania podsumowań i ocen tego, co działo się w ciągu minionych miesięcy. Jak pan ocenia 2008 rok?
- Osobiście jestem bardzo zadowolony z osiągnięć. A dochodzą do mnie informacje, że mieszkańcy Sieradza także pozytywnie oceniają, to co się dzieje w mieście. Może nie wszyscy, ale na pewno większość.
Sieradz coraz bardziej umacnia swoja pozycję w województwie łódzkim. Priorytetem jest budowa drogi S8. Udało się wywalczyć, żeby trasa szybkiego ruchu przebiegała przez Sieradz i Łódź a nie przez Piotrków Trybunalski. Obecnie trwają rozmowy na temat zjazdu z trasy S8 i trasy przebiegu koło Sieradza (dołem czy górą). Ja osobiście czuwam nad właściwą realizacją tej inwestycji.

Mieszkańcy Sieradza, bardzo często rozmawiają na temat kanalizacji ul. Polskiej Organizacji Wojskowej. Co słychać w tej sprawie?
- Budowa kanalizacji na ul. Polskiej Organizacji Wojskowej rozpocznie się pod koniec 2009 roku lub na początku 2010. Wystąpiły pewne trudności w uzyskaniu pozwolenia na budowę i stąd, to małe opóźnienie. Kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na realizację tych robót. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje wyremontować ulicę POW. W związku z tym, my musimy wcześniej wykonać wszystkie prace związane z kanalizacją. Rozpoczęcie prac planujemy na koniec 2009 roku. Warto nadmienić, iż w połowie tego roku ruszy remont ul. Łokietka i ul Sienkiewicza. Dlatego nie możemy doprowadzić do zablokowania dwóch sąsiadujących ulic. W przeciwnym wypadku trudno byłoby się poruszać po Sieradzu. A korków chcemy uniknąć.

Panie prezydencie, a co z rewitalizacją starówki?
- Jest to bardzo ważne przedsięwzięcie dla Sieradza. Obecnie jest już opracowany projekt wizualny rynku i sąsiadujących z nim ulic. W przyszłym roku będziemy realizować rewitalizację.

A jak wyglądają plany dotyczące rozwoju bezprzewodowego internetu w Sieradzu?
- Niestety, nie udało się zrealizować tych planów w 2008 roku. Głównym powodem był brak zgody niektórych radnych na sfinansowanie tego typu inwestycji z budżetu miasta. Pragnę jednak poinformować wszystkich zainteresowanych, że w roku bieżącym dojdzie do realizacji tych planów. Powstanie co najmniej sześć miejsc na terenie miasta, gdzie będzie można bezpłatnie korzystać z internetu. Prace te zostaną sfinansowane z budżetu urzędu miasta.

Prezydent Sieradza Jacek Walczak podczas pracy / Fot. Piotr Andrzejak
Co w roku 2008 może pan uznać za swój największy sukces, a co za porażkę?
- Sukcesem jest wywalczona trasa S 8, biegnąca przez Sieradz, jak również przyjęcie strategii promocyjnej miasta Sieradza na lata przyszłe. Porażką zaś nie najlepsza współpraca prezydenta z radnymi.

Serdecznie dziękuję za rozmowę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zwięźle i na temat..konkrety.

A po co ma nawijać..to nie wybory :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.