Facebook Google+ Twitter

Specjalny koncert Elektrycznych Gitar w Warszawie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-09-24 18:19

Jacek Kleyff oraz Mirosław Jędras (znany jako Zacier) będą gośćmi specjalnymi koncertu Elektrycznych Gitar, promujących swą najnowszą płytę "ANTENA". Koncert odbędzie się 27 września (w niedzielę) o godz. 19, w amfiteatrze parku Sowińskiego w Warszawie. Wstęp wolny!

 / Fot. Mieczysław WłodarskiRecital będzie miał formę bardziej rozbudowaną, niż zwykły występ w trasie. Okazją do tego jest zbliżająca się (nie podaję, kiedy) 20. rocznica działalności zespołu. Podsumowanie tego okresu zostanie zaznaczone specjalnym doborem zaproszonych gości oraz repertuarem.

Gościnnie wystąpi Jacek Kleyff, którego utwory zespół Elektryczne Gitary wykonuje od dawna na swoich koncertach, jak również nagrywał je na płycie „Źródło”. Drugim gościem będzie Mirosław Jędras (znany jako Zacier), z którym ja i Piotr Łojek muzykowaliśmy w ostatnim roku przed założeniem Elektrycznych Gitar i który przyczynił się do powstania aranżacji wielu naszych znanych później nagrań. Jego piosenka „Jestem opadem atomowym” na stałe weszła do naszego repertuaru koncertowego. Oprawa muzyczna wzbogacona zostanie przez sekcję instrumentów dętych zespołu DAAB.

Wybór piosenek obejmuje również utwór „Ars longa vita brevis” Jana Kelusa, barda lat 70. i 80., na którym wychowywałem się muzycznie oraz piosenkę Piotra Łojka „Zdemolowane sklepy” znaną z moich wykonań w drugim obiegu z połowy lat 80. Wykonamy także kilka zupełnie nowych i nie publikowanych utworów z zamysłem wydania całości na nowej płycie, której wydawcą będzie Polskie Radio.

Zespół Elektryczne Gitary występuje obecnie w powiększonym 6-osobowym składzie, od kiedy oficjalnie dołączył do niego wybitny gitarzysta, autor i aranżer Jacek Wąsowski.
(Kuba Sienkiewicz)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.