Facebook Google+ Twitter

Specjalny zespół w MSZ będzie działał do czasu odnalezienia ciała Polaka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-11 20:25

- Zespół powołany przy MSZ będzie działał do momentu odnalezienia ciała zamordowanego Polaka - poinformował wiceminister spraw zagranicznych Jacek Najder. Wiceszef resortu przedstawił sejmowej komisji spraw zagranicznych informacje o działaniach polskiego rządu w sprawie uwolnienia uprowadzonego w Pakistanie geologa.

Według MSZ-u, formalnie władze pakistańskie nadal nie uznały śmierci Polaka. Dzieje się tak ze względu na brak ciała polskiego inżyniera. Między innymi dlatego wiceminister Najder nie chce na tym etapie oceniać działań strony pakistańskiej.

Wiceszef resortu podkreślił, że negocjacje prowadziła strona pakistańska, a polskie władze wykorzystały wszystkie możliwe środki i narzędzia do uwolnienia porwanego inżyniera. Zdementował także informację, jakoby wysłannik MSZ Zenon Kuchciak miał prowadzić negocjacje w sprawie uwolnienia Polaka. Jego rolą było wspieranie specyficzną wiedzą i doświadczeniem ambasady w Pakistanie.

Wiceminister Najder poinformował też, że specjalny zespół przy MSZ spotkał się 30 razy. W tym czasie prowadzony był dialog między władzami Polski i Pakistanu. Rząd zwracał się również o pomoc do partnerów z Unii Europejskiej oraz Stanów Zjednoczonych.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.