Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19537 miejsce

Spędził rok w kosmosie, teraz nakręcą o nim film. Biografia Scotta Kelly'ego doczeka się ekranizacji

Biografia Scotta Kelly'ego, amerykańskiego astronauty, który w tym roku powrócił z blisko rocznej misji na orbicie zostanie zekranizowana.

 / Fot. NASA27 marca 2015 r. Scott Kelly rozpoczął wraz z Rosjaninem, Michaiłem Kornijenką misję "Year in space" ("Rok w kosmosie"). Astronauci powrócili na Ziemię w marcu następnego roku. Zadanie należało do bardziej niebezpiecznych niż krótsze pobyty na orbicie. Sztab naukowców, w tym lekarzy, badał wpływ długotrwałego przebywania w kosmosie na kondycję fizyczną i psychiczną. Równolegle badaniom poddawany był na Ziemi brat bliźniak Kelly'ego, Mark.

Misja "Rok w kosmosie" nie była pierwszą, w której uczestniczył astronauta. Po raz pierwszy poleciał na orbitę w 1999 r. na pokładzie promu kosmicznego Discovery. W ramach lotu o kryptonimie STS-103 serwisowano Teleskop Kosmiczny Hubble'a. Osiem lat później Kelly trafił w kosmos w ramach misji STS-118. Tym razem wyniósł go na orbitę prom Endeavour. Potem jeszcze trzykrotnie brał udział w lotach kosmicznych.

Wytwórnia Sony Pictures nabyła prawa do biografii astronauty noszącej tytuł "Endurance: My Year in Space", która trafi na sprzedaż w listopadzie 2017 r. - podaje Hollywood Reporter. Napisała ją Margaret Lazarus Dean.

Film ma opowiadać nie tylko o karierze astronauty, ale również wydarzeniach ją poprzedzających.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.