Facebook Google+ Twitter

Speed Dating - nowy sposób na odnalezienie swojej drugiej połowy

Speed Dating, czyli szybkie randki tak bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych dotarły już do Polski. Chociaż na razie samotni Polacy z ostrożnością podchodzą do tego typu spotkań, organizatorzy zapewniają, że speed dating ma same zalety.

Impreza Speed Dating - 13.05.2009 r. Warszawa.<br /></a></a>W klubie Gringo w Warszawie spotkało się 48 samotnych osób. Powstało aż 15 par. Wszystko dzięki szybkim randkom. / Fot. Patrycja StapfSpeed Dating - 13.05.2009 r. Warszawa.
W klubie Gringo w Warszawie spotkało się 48 samotnych osób. Powstało aż 15 par. Wszystko dzięki szybkim randkom. / Fot. Patrycja Stapf" />Pomysł na speed dating narodził się w Stanach Zjednoczonych. W krótkim czasie randki, które początkowo były przeznaczone tylko dla młodzieży żydowskiej stały się bardzo popularne w USA. Obecnie szybkie randki dla singli na stałe zawitały w wielu lokalach na całym świecie. Okazały się świetnym pomysłem na kojarzenie par.

Uczestnicy speed dating biorą udział w kilkunastu szybkich randkach w jednym dniu. Każda para ma od 3 do 5 minut na rozmowę i podjęcie decyzji, czy ma ochotę na późniejsze kontynuowanie znajomości z daną osobą. Po kilkuminutowej randce organizatorzy ogłaszają zmianę miejsc i panowie przesiadają się do następnej uczestniczki speed dating. Każdy uczestnik zaznacza w specjalnych indeksach lub kartach, która osoba wzbudziła największe zainteresowanie. Na koniec organizatorzy zbierają dane, które zostają zliczone. Następnego dnia uczestnicy, którzy wzajemnie siebie wybrali otrzymują dane kontaktowe w formie numerów telefonów lub e-maili.

Obecnie speed dating wkracza na rynek singli w Polsce i, jak twierdzą właścicielki portalu dla samotnych Humorandka.pl, szybki rozwój tego typu randek to tylko kwestia czasu.

- W niedługim czasie po wdrożeniu serwisu postanowiłyśmy organizować speed dating nie tylko w sieci, ale również w realu. Pierwsza impreza odbyła się 13 maja tego roku w Warszawie. Było naprawdę fantastycznie. Najważniejsze, że spośród 48 uczestników powstało aż 15 par. Jesteśmy dumne, że ludzie, którzy brali udział w speed dating nadal utrzymują ze sobą kontakt i pytają o następne imprezy - informuje Patrycja Stapf, jedna z organizatorek.

Uczestnicy ostatniej imprezy nie ukrywają fascynacji tym sposobem randkowania.
- Na początku obawiałam się braku tematów do rozmowy, z drugiej strony myślałam, że 5 minut to za mało. Jednak zaraz po rozpoczęciu szybkich randek wszelkie obawy minęły.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

julek W
  • julek W
  • 14.04.2011 14:14

jak tu sie zalogowac mam?

Komentarz został ukrytyrozwiń
anna ząbek
  • anna ząbek
  • 14.04.2011 10:21

To jest bardzo dobry pomysł, ale pewnie sprawdza się tylko w większych miastach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy ja dobrze widzę?? Czy na zdjęciu drugi "randkowicz" od lewej ma obrączkę?! :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.06.2009 22:03

To chodźmy we dwoje :]
Ubaw będzie po pachy

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.06.2009 21:59

Co cię nie zabije to cię wzmocni.
Szybka randka szybki numerek, potem.... się zobaczy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.