Facebook Google+ Twitter

"Speed Of Light" - pierwszy singiel z nowej płyty Iron Maiden

Po niedawnej prezentacji króciutkiego teasera ukazał się zapowiadany singiel z nowej płyty Iron Maiden. "Speed Of Light" wraz z teledyskiem zwiastują longplay "The Book Of Souls", której premiera już 4 września.

Eddie The Head w clipie Iron Maiden pt. Speed Of Light. http://be.anygator.com/article/bekijk-speed-of-light-de-nieuwe-clip-van-iron-maiden__863605 / Fot. be.anygatorUkazał się zapowiadany pierwszy singiel z nadchodzącej nowej płyty Iron Maiden. "Speed Of Light" to najkrótszy utwór z longplaya "The Book Of Souls" i zaledwie dwa tygodnie temu był prezentowany jako kilkudziesięciosekundowy teaser. Kawałek skłania do gdybań, czy aby całe 16. studyjne wydawnictwo fonograficzne w dyskografii zespołu jest materiałem o podobnym wydźwięku reminiscencji w temacie własnej twórczości. Iron Maiden zdaje się przypominać lata 80. kiedy niesieni na fali oszałamiającego powodzenia New Wave Of British Heavy Metal, ugruntowali swoją sceniczną pozycję na wieki.

Nie sposób pominąć milczeniem video do "Speed Of Light". Clip utrzymany w konwencji gry komputerowej zdominowany jest postacią głównego bohatera, którym co oczywiste, nie może być nikt inny aniżeli Eddie. Zarazem przypomina się "Ed Hunter", wcale udana gra-rąbanka jaką Iron Maiden firmowali w 1999r. Tak więc, film do "Speed Of Light" to obraz prezentujący oblicze maskotki zespołu jako postaci cyfrowej osadzonej w wirtualnym świecie. Całość jest skrótową przekrojową podróżą przez ewoluujące uniwersum gier komputerowych. Od 8-bitowych kanciastych animacji, poprzez dynamiczne obrazy w rodzaju Mortal Kombat, aż po współczesne pierwszoosobowe strzelanki-łazęgi.

Zapowiedź LP 'The Book Of Souls' zespołu Iron Maiden. Screenshot YT by Pawel Jankowski / Fot. screenshot by Pawel Jankowski"Speed Of Light" to pierwszy nowy materiał Iron Maiden od pięciu lat. W przypadku tego zespołu to rzecz nieslychana. Należy jednak przypomnieć, że opóźnienie związane z wydaniem "The Book Of Souls" powodowane było kłopotami zdrowotnymi wokalisty. Bruce Dickinson zmagał się z chorobą nowotworową.Longplay "The Book Of Souls" ukaże się już 4 września! Więcej o płycie tutaj

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.