Facebook Google+ Twitter

Speedway Wanda Kraków - Orzeł Łódź 44:46

Inauguracja sezonu 2010 roku. Zwycięstwo Orła Łódź w Krakowie.

Plakat meczu Speedway Wanda Kraków - KŻ Orzeł Łódź / Fot. Materiały prasoweNa torze żużlowym przy ul. Odmogile, po raz pierwszy od 2005 roku, rozegrany został mecz ligowy. 5-letnią przerwę spowodowała niestabilność finansowa krakowskiego klubu. Pomoc w odrodzeniu sportu żużlowego w Nowej Hucie zaoferował Krzysztof Cegielski.

Po wycofaniu Wandy Kraków w 2005 roku z rozgrywek II ligi dwukrotnie na torze przy ul. Odmogile przeprowadzono zawody żużlowe. W sierpniu 2007 roku odbył się "Piknik żużlowy z Wandą". Rozegrano wtedy 16. biegowy turniej amatorów na tradycyjnej nawierzchni żużlowej. Wygrał Szymon Kowolik ze Śląska Świętochłowic. Po wymianie nawierzchni na sjenitową, w 2009 rozegrano zawody indywidualne z okazji 60-lecia Nowej Huty. Wygrał wówczas Emil Sajfutdinow ustanawiając rekord toru - 67 sekund. Turniej Indywidualny rozegrany 30 marca 2010 roku na torze żużlowym przy ulicy 6-go Sierpnia. / Fot. Mariusz Reczulski

Beniaminkowi II ligi terminarz wyznaczył faworyt ligi KŻ Orzeł Łódź. Po raz ostatni obydwa zespoły spotkały się 25 maja 2003 roku. Wtedy Towarzystwo Żużlowe Łódź (tak przed laty brzmiała nazwa Orła) na własnym torze rozgromiło Wandę Kraków 63:27.

Dziś emocje towarzyszyły aż do ostatniego biegu. 5000 kibiców było świadkami wyrównanej i ciekawej walki o zwycięstwo. Po 10 biegach zanosiło się w Nowej Hucie na sensację. Beniaminek prowadził sześcioma punktami i był blisko wygranej. Bohaterem Orła i całego meczu został Marcin Jędrzejewski, który zdobył 15 pkt w sześciu biegach.

Skład Speedway Wandy Kraków
Semen Własow 10 pkt;
Grzegorz Stróżyk 4 plus 1 pkt;
Władimir Dubinin 3 pkt;
Roman Chromik 11 pkt;
Andrej Kudriashov 6 plus 1 pkt;
Janusz Baniak 6 pkt;
Bartosz Szymura 4 plus 1 pkt.

Skład Orła Łódź
Marcin Jędrzejewski 15 pkt;
Morten Risager 0 pkt;
Piotr Dym 8 plus 1 pkt;
Łukasz Jankowski 8 plus 1 pkt;
Stanisław Burza 6 plus 1 pkt;
Mateusz Kowalczyk 2 pkt;
Kirił Cukanow 7 plus 1 pkt.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.