Facebook Google+ Twitter

Spektakl "Karin Stanek" w Kielcach

29 marca w Kieleckim Domu Środowisk Twórczych będzie można obejrzeć spektakl pt. "Karin Stanek". Monodram poświęcony legendzie polskiego bigbitu, wciągnie widzów w niezapomniany klimat Polski lat 60 i 70 ubiegłego wieku.

 / Fot. materiały organizatora Karin Stanek zadebiutowała w 1962 roku utworem "Jimmy Joe", wygrywając konkurs Czerwono-Czarni szukają młodych talentów i została wokalistką grupy. Dalej jej kariera toczyła się dość intensywnie. Wylansowała takie przeboje jak "Malowana Lala", "Autostop" czy "Chłopiec z gitarą". w 1976 roku wyjechała z Polski do Niemiec, gdzie zmarła 15 lutego 2011 roku.
Dwa lata po śmierci artystki odbyła się premiera spektaklu „Karin Stanek” w reżyserii Aliny Moś- Kerger. Sztuka pokazuje Karin nie tylko taką jaka została zapamiętana z estrady, ale też taką jaka była po zejściu ze sceny, jakie przeżywała dramaty, jak przechodziła ciężkie chwile.
W postać Stanek brawuro wciela się aktorka Agnieszka Wajs, a kierownictwo muzyczne objął Piotr Górka, uznany muzyk współpracujący m.in. z Elżbietą Adamiak. Muzyka grana jest na żywo.
Spektakl odbędzie się 29 marca w Domu Środowisk Twórczych Pałac T. Zielińskiego o godzinie 17 i 20. Bilety w cenie 25 zł można nabyć w Kawiarni Pałacu Zielińskiego .

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.