Facebook Google+ Twitter

Spektakl muzyczny dla dzieci "Magiczny fortepian" w Świcie

Dom Kultury Świt oraz Fundacja Cultura Animi zapraszają na interaktywny spektakl muzyczny pt. "Magiczny fortepian" w reżyserii Aleksandry Płaczek.

 / Fot. świtDołącz do zaczarowanego świata króla instrumentów, muzyki Chopina i poznaj historię niesfornej pianistki Tosi.


Spektakl opowiada o dziewczynce, uczennicy szkoły muzycznej, której ze względu na unikanie jakiegokolwiek wysiłku, pracy, ćwiczenia na instrumencie, grozi wyrzucenie ze szkoły. Niestety zamiast ćwiczyć grę na fortepianie, Tosia spędza czas przed telewizorem i komputerem. Pomocy Tosi postanawia udzielić fortepian, który znajduje się w jej domu. Okazuje się, że nie jest to zwykły instrument, albowiem posiada magiczne właściwości. Po pierwsze potrafi mówić! A po drugie, mówić za pomocą dźwięków, czyli grać najwspanialsze dzieła muzyki klasycznej, muzyki fortepianowej. Fortepian oferuje dziewczynce pomoc w nauce, jednakże ostrzega, iż w ostatecznym momencie tylko jej wysiłek i godziny spędzone na ćwiczeniu przyniosą zamierzony efekt.
W całą historię wplątana jest osoba samego Fryderyka Chopina, który występuje w postaci komentatora wszystkich zdarzeń.

Całe przedstawienie ma formę interaktywną, dzieci zapraszane są na scenę, poznają budowę fortepianu, śpiewają piosenki, angażowane są w dyskusje, rozmowy z osobami występującymi na scenie.

UWAGA! Małym Fryderykiem może zostać Wasze dziecko. Jak zgłosić dziecko? Przy zakupie biletów na spektakl każdy rodzic, który będzie chciał zgłosić swojego malucha zostanie poproszony o podanie Imienia i Nazwiska, wieku dziecka oraz telefonu kontaktowego. Wymagania: przyszły Fryderyk musi już posiadać umiejętność czytania i mieć łatwość w występowaniu na scenie. Następnie w drodze losowania wybierzemy jedną z osób, które zgłosiły swoją „kandydaturę” i poprosimy o pojawienie się na godzinę przed spektaklem. Tam będziemy już na nią/niego czekać z przygotowaną „chopinowską” peruką, kosmetykami, którymi ucharakteryzujemy malucha oraz gotowymi krótkimi kwestiami, które zaprezentuje podczas spektaklu. Będzie to wyjątkowe przeżycie zarówno dla dziecka, które zapewne pierwszy raz wystąpi w takim przedsięwzięciu, jak i dla rodzica, który chętnie zobaczy swoją pociechę na scenie.

Bilety 15 zł oraz 10 zł dla słuchaczy Bródnowskiego Uniwersytetu Dzieci (Mały Fryderyk i jego opiekunowie, oczywiście wstęp wolny)
Rezerwacje i sprzedaż biletów na spektakl prowadzi kasa Domu Kultury "Świt", tel. 22 811 01 05 wew. 116

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.