Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2840 miejsce

Spektakl Opery Narodowej na żywo w internecie. Sprawdź, gdzie możesz obejrzeć "Straszny dwór"

Dzisiaj o godzinie 19 w Operze Narodowej po raz pierwszy zostanie przeprowadzona transmisja spektaklu. Internauci zobaczą "Straszny dwór” Stanisława Moniuszki.

 / Fot. materiały prasoweZa reżyserię odpowiedzialny jest David Pountney. Inscenizacje Brytyjczyka były w przeszłości wystawiane m.in. w londyńskiej Royal Opera House i Coliseum Theatre. „Straszny dwór” nie jest pierwszym polskim spektaklem, który Pountney reżyseruje. Wcześniej były nimi dzieła Karola Szymanowskiego i Mieczysława Weinberga.

We wrześniu minęło 150 lat od premiery opery Stanisława Moniuszki w Teatrze Wielkim. „Straszny dwór” był później zdejmowany ze sceny przez carską cenzurę. Dopatrywano się w nim niebezpiecznych wątków narodowych.

Reżyser David Pountney znalazł dla czteroaktowej opery nową interpretację. Przeniósł akcję z czasów Polski szlacheckiej w okres dwudziestolecia międzywojennego. Uznał, że należy porzucić utarte schematy tak by dotrzeć do nowego pokolenia publiczności.

W polskiej Operze Narodowej emisja streamingowa jest nowością. Transmisje są już standardem w największych scenach na świecie. Pomysłodawcy projektu liczą, że dzięki niemu utwory Moniuszki jak i w przyszłości innych polskich kompozytorów, będą lepiej znane za granicą.

Transmisję będzie można obejrzeć na stronie vod.teatrwielki.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.