Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12556 miejsce

Spektakl "Pomalu, a jeszcze raz!" powraca do Teatru Capitol

Od 29 czerwca w Teatrze Capitol będzie można znowu oglądać sztukę "Pomalu, a jeszcze raz!". To komedia omyłek językowych i obyczajowych Igora Šebo, który z dystansem i mądrze żartuje ze stereotypów narodowych.

plakat / Fot. Teatr Capitol"Pomalu, a jeszcze raz!" w reżyserii Roberta Talarczyka to polsko-czeska komedia, której akcja rozgrywa się w teatrze. Ów teatr można podejrzeć od kulis, w trakcie przygotowań do premiery, nad którą zawisła niespodziewana katastrofa - bowiem umiera odtwórca jednej z głównych ról. Kryzys poważny, nie ma się z czego śmiać, wydaje się, że premiera się nie odbędzie. A jednak, cudem znajduje się kandydat na zastępstwo. Wszystko byłoby dobrze, tylko że jest on... Słowakiem z Pragi.

W spektaklu lekki, inteligentny humor łączy się z lirycznymi piosenkami. Komedia omyłek językowych, obyczajowych, z dystansem i mądrze żartuje ze stereotypów narodowych. Jeśli to, co dzieje się na scenie może zdarzyć się również w rzeczywistości - a znawcy tematu twierdzą, że to całkiem prawdopodobne - nie pozostaje nam nic innego, jak uwierzyć, że w teatrze może zdarzyć się wszystko!

Przekładu sztuki Igora Šebo dokonała Jolanta Król. Muzykę skomponował Jiři Toufar do tekstów piosenek Roberta Talarczyka i Pawła Cmirala. W spektaklu wystąpią: Hanna Śleszyńska, Olga Bończyk, Krzysztof Tyniec i Igor Šebo.

Najbliższe spektakle odbędą się 29 i 30 czerwca oraz 3 lipca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.