Facebook Google+ Twitter

Spektakl "Poobiednie igraszki" na kutnowskiej scenie

W sobotę 5 kwietnia, o godzinie 19 w Kutnie odbyła się premiera spektaklu "Poobiednie igraszki" w wykonaniu młodzieży z Grupy Teatralnej "od jutra". Spektakl powstał na podstawie sztuki Romy Mahieu.

Spektakl można będzie jeszcze obejrzeć 7 i 19 kwietnia o godzinie 18 w Kutnowskim Domu Kultury. Wejściówki do odbioru w KDK. / Fot. Krzysztof Ryzlak Spektakl "Poobiednie igraszki" opowiada o dzieciach, które bawią się w ogrodzie. Jest piękne popołudnie, młodzi bohaterowie świadomie i nieświadomie naśladują swych rodziców. W świecie dziecięcym odnajdywane są problemy ludzi dorosłych, ich zachowania, ich wady, jak również zalety. To świat, w którym co chwila dzieje się coś nowego, w którym każde słowo może mieć kolosalne znaczenie dla dalszej akcji. Dużą wagę gra tutaj duma bohaterów i ich chęć bycia ważnym, dlatego w spektaklu Andres (Łukasz Kaczmarek) grał kapitana. Chce on być najważniejszy, to jego właśnie trzeba słuchać. Potrafi wszystkim robić na złość. Świadczy o tym scena, kiedy Andres każe Alonsie (Joanna Jezierska) udusić ptaka.

Spektakl można będzie jeszcze obejrzeć 7 i 19 kwietnia o godzinie 18 w Kutnowskim Domu Kultury. Wejściówki do odbioru w KDK. / Fot. Krzysztof RyzlakSztuka jest spektaklem dla młodzieży i dorosłych. Problemy w niej pokazane dotyczą każdego z nas; sytuacje tu występujące nawiązują do prawdziwego, dorosłego życia. W spektaklu Grupy Teatralnej "od jutra", reżyser wykorzystał muzykę: Yanna Tiersena, Michaela Nymana, Davida Motiona, Sally Potter.

Scenariusz, reżyseria, kostiumy, scenografia oraz opracowanie muzyczne: Krzysztof Ryzlak.

Spektakl można będzie jeszcze obejrzeć 7 i 19 kwietnia o godzinie 18 w Kutnowskim Domu Kultury. Wejściówki do odbioru w KDK. / Fot. Krzysztof Ryzlak W spektaklu występują:
Andres – Łukasz Kaczmarek
Susana – Anna Listwoń
Diego – Przemysław Sędzicki
Claudia – Wioleta Tuchorska
Alonsa – Joanna Jezierska
Julita – Paula Nowogórska
Sergia – Agata Dębczyńska
Karolina – Ewelina Stankiewicz

***
Spektakl "Poobiednie igraszki" to jedna z wielu sztuk wystawionych przez kutnowską Grupę Teatralną "od jutra". Od chwili powstania (1984 r.) przygotowała już 31 spektakli i 7 monodramów. Zorganizowała wiele akcji i imprez teatralnych na terenie Kutna, np. "Stacja Kutno" - związana z twórczością Jeremiego Przybory, czy też coroczne Letnie Spotkania Teatralne. Przy realizacji niektórych przedsięwzięć grupa współpracuje z Dariuszem Sikorskim - reżyserem i z Izą Borkowską - choreografem. Nad działalnością młodych ludzi czuwa oczywiście niezastąpiony instruktor, reżyser - Krzysztof Ryzlak.

Ciekawostką może być fakt, iż do Grupy Teatralnej należał
w latach młodzieńczych znany aktor Robert Kudelski. Spektakl "Poobiednie igraszki" można będzie jeszcze obejrzeć 7 i 19 kwietnia o godzinie 18 w Kutnowskim Domu Kultury. Wejściówki do odbioru w KDK.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Piotrek jak zwykle bardzo dobry materiał, oczywiście plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plusik za krzewienie lokalnej kultury:)

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.